Upravit stránku
16. 01. 2017

Ell: "Naše nejlepší zápasy!"


Během devíti dnů stihla Beksa odehrát čtyři zápasy ve třech různých soutěžích. A všechny vítězně! Spokojeni mohou být nejen fanoušci, ale i kouč Levell Sanders.

Zvlášť obtížnou sérií Beksa prošla v tomto týdnu: od úterý do neděle zvládla tři utkání!

"Samozřejmě jsem rád, že jsme všechny zápasy vyhráli," předeslal Levell Sanders po výhrách nad Pau-Orthez ve FIBA Europe Cupu, v Děčíně v Českém poháru a nad Jindřichovým Hradcem v Kooperativa NBL. Když k nim přičteme i úspěšný ligový výjezd do Brna, čítá pardubická vítězná série už 4 zářezy v řadě s celkovým skóre 373:277 (průměr 93,3:69,3)!

Trenére, panuje spokojenost s posledními výkony a výsledky?
"Jsem moc rád, že jsme tyhle zápasy zvládli. Byly rozdílné, protože pokaždé jsme hráli proti úplně jinému soupeři, proti jiným herním stylům, ale zvládli jsme to. Řekl bych, že poslední tři zápasy byly možná naše nejlepší v dosavadním průběhu sezony."

Nesmírně cenný skalp jsme získali na evropské scéně vítězstvím nad Pau-Orthez. Díky čemu jsme špičkový francouzský tým přehráli?
"Myslím, že nám hodně pomohla zkušenost z prvního zápasu ve Francii. Před ním jsme příliš nevěděli, co očekávat, ale teď už jsme jsme to dobře věděli (pousmál se). Osvědčila se i změna obrany, občas jsme hráli zónu, stejně jako pak v Děčíně."

Na severu Čech jsme také hráli hodně dobrou partii. V závěru prvního poločasu šel sice Děčín přes nás, ale žádná frustrace nepřišla, naopak, po přestávce jsme náš výkon ještě vystupňovali. Ukázali jsme psychickou odolnost?
"My jsme po první půli všichni věděli, co byl náš problém, proč se Děčín dostal zpátky do zápasu. Náš útok na konci prvního poločasu nebyl moc dobrý, měli jsme špatnou volbu střel a domácí toho využívali k rychlým protiútokům po doskocích. Potřebovali jsme tedy zlepšit náš útok a to se nám podařilo. Další věc, kterou zmíním, jsou naše zkušenosti z FIBA Europe Cupu. Tyhle zápasy nám dávají sebevědomí, psychickou sílu. I když se Děčín vrátil do zápasu, my jsme pořád hráli stejně, nepřišla žádná panika. Dělali jsme to, co jsme měli a díky tomu jsme zvítězili. Po zápase s Pau jsme sice měli nějaké zraněné hráče, ale ti, kdo v Děčíně hráli, hráli fakt dobře. Předvedli jsme týmový výkon."

Ceníme si hodně postupu do Hyundai Final-4 Českého poháru, když jsme museli projít mezi nejlepší kvarteto přes náročná utkání v Kolíně a Děčíně?
"No, pro nás byl hned první zápas v Klatovech boj (pousmál se). Pokaždé, když se dostaneš do Final-4, je to super, protože všichni tam chtějí postoupit. Minulý rok jsme byli hostitelé, teď jsme tedy měli mnohem těžší cestu, ale jsem rád, jak jsme to zvládli."

V pátek večer návrat z Děčína, hned v neděli další zápas proti Jindřichovu Hradci. Tým však nastoupil pořádně nažhavený, prezentoval se agresivní obranou a tryskovou hrou dopředu. Přiznávám, pro mě bylo trochu překvapením, jakým způsobem jsme Lions přehrávali hned od úvodního rozskoku...
"Já jsem hned v noci po návratu z Děčína koukal na zápasy Jindřichova Hradce a potvrdilo se, že oni mají kvalitní hráče. Také jsem četl vyjádření nymburského trenéra Ginzburga po jejich zápase v Ostravě, kde říkal, že jeho tým Ostravu trochu podcenil. Před utkáním jsem hráčům říkal, že my nemůžeme podcenit nikoho, že musíme být připraveni hrát hned od začátku. Ani já jsem nečekal tak lehký zápas, opakuji, že Jindřichův Hradec má hráče s velkým útočným potenciálem, ale musím říci, že jsme hráli od začátku fakt skvělou obranu s velkým tlakem na míč."

Téměř 40 bodů dosažených z rychlých protiútoků svědčí o výborné přechodové fázi, že?
"Věděli jsme, že Jindřichův Hradec je lepší v útoku než v obraně, speciálně v transition defense (přechodová fáze z útoku do obrany). Říkali jsme si, že toho budeme chtít v co největší míře využívat, že jakmile získáme míč, chceme hrát maximálně rychle na útočnou polovinu hřiště. Můžu říct, že jsem měl velkou radost, jak všichni hráči pouštěli míč z ruky, předvedli jsme týmový výkon. Z tohoto pohledu to pro mě byl asi náš nejlepší zápas v celé sezoně. Je vidět, že všichni hráči můžou hrát a všichni hráči můžou skórovat. Když si takhle dobře půjčujeme míč, máme nebezpečný tým."

Nelze nezmínit úspěšný návrat uzdraveného Dušana Panduly, který v lednu nastoupil do všech pěti zápasů a jeho minutáž rychle vzrostla až na 26 minut v posledních dvou duelech.

"Nečekal jsem, že takhle brzy po svém návratu bude hrát tolik minut, spíše jsem mu chtěl přidávat minuty postupně. Tím, že máme několik zraněných hráčů, ale musel hrát víc a myslím, že to pro něj je dobré. Už na konci zápasu s Pau se dostal do své hry, dal i nějaké koše a i v dalších zápasech maximálně využíval každou minutu na hřišti."

Včera vysázel Lions 22 bodů, byl produktivní v nájezdech i z tříbodového prostoru. Dostává se do své obvyklé herní pohody?
"Myslím si, že to ještě není 100%, asi ještě nějaký čas potrvá, než bude stoprocentně zpátky - vždyť byl mimo 4 měsíce! Věřím ale, že až bude začínat nadstavbová část, bude to ten Dušan, jak ho všichni znají, a pro náš tým to bude hodně dobré."

Beksa vs. J. Hradec, highlights

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti