Upravit stránku
29. 10. 2015

Echo ztraceného derby


Středeční derby mezi svitavskými Tury a Beksou (84:75) hodnotí vítězný trenér Stanislav Petr a jeho poražený protějšek Dušan Bohunický.
Stanislav Petr (trenér BOHEMILK Tuři Svitavy):

"Jsem strašně šťastný za tohle vítězství. Děkuji hráčům za předvedený výkon, protože si myslím, že ze sebe vymáčli to poslední, co v nich bylo - je to díky tomu, že naše rotace je užší než u týmu Pardubic. Soupeř nehrál tak rychle, právě jeho rychlé hry jsme se obávali a připravovali jsme se na to, zachytit přechodovou fázi. Každý určitě vidí, že Pardubice začaly letošní sezonu trošku jinak, víc odvážně. Protiútoky zakončují v 8, v 6 vteřině, klidně i střelou za 3 body a nám pomohlo, že to takhle nerozjely hned od začátku."

"Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, co se týče bodů. V prvním poločase padaly body z obou stran, takže to bylo divácky atraktivnější, druhý poločas už byla jenom bitva o to, kdo získá nějaký menší náskok a kdo si dokáže pohlídat vítězství. Je pravda, že jsme se báli i toho, že Pardubice mají na perimetru silné střelce a nejsou to jenom ti zkušení, ale i mladí hráči, ať to je Šoukal, Škranc, Potoček. Naštěstí ve druhém poločase tolik střel nepřišlo, to nám trošku pomohlo a vítězství jsme nakonec uhájili - i tím, že jsme asi víc bojovali a chtěli jsme doma vyhrát."

Dušan Bohunický (trenér BK JIP Pardubice):

"Gratuluji domácím k, myslím, zaslouženému vítězství. Potkaly se dva týmy se stejnou bilancí 4/1, ale my jsme samozřejmě v roli jasného favorita, kterou potřebujeme potvrzovat. Hned od úvodu zápasu jsme se přizpůsobovali hodně pomalé hře, místo toho, abychom zrychlili a hned od začátku jasně udávali tempo zápasu. Bohužel jsme nebyli schopni se dostat do rytmu, navíc naši pivoti (Kamil Švrdlík a Radek Nečas - pozn. aut.) se rychle obalili fauly a museli jsme hrát v jiné sestavě.

"I tak jsme to měli být my, kdo měl určovat ráz utkání, hlavně co se týká obranné hry. Z mého pohledu jsme dovolili strašně moc situací Jonesovi, jednotvárně jsme řešili kombinaci pick-and-roll a nechali jsme ho jednoduše najíždět do vnitřního prostoru, místo toho, abychom změnili obranu a tím tohoto hráče vytlačili více do vnějšího prostoru. Problémy nám dělal i Jan Špaček. Některé jeho střely byly extrémně těžké, ale my musíme být na podobné hráče připraveni a koncentrováni."

"V útoku jsme katastrofálně řešili přesilové situace. Několikrát jsme byli v přečíslení, která jsme měli řešit dunky, ale místo toho jsme dostávali bloky, což by se nám nemělo stávat. Z našeho pohledu hodnotím tento zápas spíše negativně, protože více věcí jsme měli řešit jiným způsobem, s větší agresivitou a větší zarputilostí."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti