Upravit stránku
02. 12. 2015

Echo z Dukly po bitvě s Ústím


Jak hodnotili utkání mezi Beksou a Ústím n. L. (91:86) trenéři Dušan Bohunický s Martinem Stavělem a podkošoví hráči Radek Nečas se Stanislavem Votroubkem?
Martin Stavěl (trenér Slunety Ústí n. L.):

"Já jsem rád, že po té mizérii, kterou poslední dva tři týdny na hřišti předvádíme, jsme - aniž by to málokdo čekal - byli od druhé čtvrtiny v zápase. Zápas byl vyrovnaný a dokonce jsme chvílemi po očku mohli pokukovat, že bychom mohli po dlouhé době vyhrát v Pardubicích.

Já tedy samozřejmě nemůžu být spokojen s prohrou, trenér nikdy nemůže být spokojený s prohrou. Obrany na obou stranách dneska hořely, o tom svědčí 90 bodů na obou stranách, nicméně my jsme potřebovali nějaký takovýhle zápas, prostě jsme si potřebovali dokázat, že i se silnějím týmem, což Pardubice bezesporu jsou, jsme schopni odehrát vyrovnané utkání. To se nám povedlo, takže s tímhle jsem spokojený.

To, co nás limituje ve všech zápasech a dneska si myslím, že to byl zase rozhodující faktor, je neuvěřitelný množství hloupých ztrát, který děláme. Dnes jsme jich udělali 22 a s 22 ztrátama je vlastně zázrak, že jsme hráli vyrovnaně. Trošku jsme to vykompenzovali aktivitou na útočném doskoku, ale nestačilo to."

Dušan Bohunický (trenér BK JIP Pardubice):

"My se taky potýkáme dlouhodobě s herním projevem, který není podle našich představ. Dneska jsme z pohledu útoku vstoupili do zápasu dobře, hráli jsme extrémně rychle na útočnou polovinu, ale z té první poloviny, kdy jsme dostali v první části 20 bodů, z mého pohledu bylo strašně moc jednoduchých košů. Nezatáhli jsme se správně dolů pod koš, nebo jsme otevřeli tu první kombinaci, což jsme nechtěli. Myslím si, že náš největší problém byl v situacích, kdy jsme dokázali dobře zatáhnout, ale následně jsme byli trestaní jejich útočným doskokem. To byla zbraň, která držela Ústí v zápase.

V druhé půli jsme hráli zónovou obranu, z mého pohledu nepříliš aktivní, ale shodou okolností jsme se jednoduchými zisky dostali do rychlých protiútoků, což jsme samozřejmě chtěli hrát i při aktivní obraně . Paradoxně nás to vrátilo do zápasu. Stále jsme ale měli problémy v určitých situacích: když víme, že nám Barham dá otevřenou pozici, už není možné, abychom tohohle hráče nechali v situacích, když přijme balon, aby měl jednoznačně otevřenou pozici. Na takovýchto taktických věcech, nebo mentálních chybách, bychom měli víc pracovat.

Za vítězství jsem určitě rád, ale stále je důležité, abychom dokázali pracovat o hodně líp na obrané polovině."

Stanislav Votroubek (hráč Slunety Ústí n. L.):

"Jak už říkal trenér, po těch předchozích zápasech jsme odehráli daleko lepší zápas a máme se od čeho odrazit. Myslím, že koncovku rozhodly naše hloupé chyby, kdy jsme Pardubicím dali čtyři protiútoky a tam se to zlomilo. Zápas byl z naší strany relativně dobrý, ale před námi jsou teď jiné důležité zápasy a doufám, že nám tenhle výkon pomůže, abychom v nich uspěli."

Radek Nečas (hráč BK JIP Pardubice):

"Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, aktivně na útočné straně hřiště, ale v obraně jsme dostávali strašně moc jednoduchých košů. Hlavně v krátkém časovém úseku po tom, co jsme skórovali, takže když jsme vedli o 10 bodů, tak to najednou byla plichta. Nechali jsme Ústí rozehrát, a pak samozřejmě hráči - jak zahraniční, tak i čeští - se chytli a hráli s větším sebevědomím.

Nicméně já bych zápas hodnotil pozitivně, protože zatím všechny zápasy, co jsme vyhráli, jsme vyhráli velkým rozdílem a všechny zápasy, které byly vyrovnané, jak se říká buď jedna nebo druhá strana, jsme bohužel prohrávali. Dneska jsme nehráli dobře a přesto jsme vyhráli, takže z tohohle pohledu jsem rád. Myslím si, že do dalšího průběhu nás to určitě posílí, i když samozřejmě papírově silnější nebo předpokládaný favorit jsme byli my a všichni očekávali, že vyhrajeme o více bodů.

Pro mě je toto vítězství cenné i z toho pohledu, že kocovku jsme rozhodli my, nebylo to tak, aby nám to padlo do klína. Měli jsme zisky, takže jsme Ústí v ten daný moment prostě přejeli a tohle je pozitivum, které si musíme přenést do dalších zápasů."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti