Upravit stránku
12. 05. 2016

Echo výstavy k 60. výročí klubu


Dubnová výstava, mapující bohatou a úspěšnou historii BK Pardubice, měla být jedním z vrcholů oslav 60. výročí založení klubu. A bezpochyby jím také byla.

Pardubický klub si připomíná 60leté výročí svého založení v průběhu celé, nyní již vrcholící sezony 2015/2016.

Listopad 2015:
Zápas s USK Praha, k němuž hráči Beksy nastoupili ve speciálních retro dresech a jemuž předcházel unikátní videomapping, sledovalo v Tipsport aréně 3486 diváků! Video echo si můžete přehrát zde.

Leden 2016:
Druhý ročník jedinečného, a taktéž zcela unikátního projektu Hrajeme spolu za Pardubice, který pardubický klub realizuje ve spolupráci s Komorní filharmonií Pardubice, přepisoval dějiny pardubického basketbalu: do hlediště Tipsport arény si našlo cestu rekordních 4500 diváků! Video echo si můžete přehrát zde.

Únor 2016:
Ve Sportovní hale Dašická, novém domovském stánku Beksy, vyvrcholil Český pohár mužů. Dvoudenní finálový turnaj Hyundai FINAL-4 ovládli basketbalisté Pardubic, kteří tak podruhé v klubové historii zvedli nad hlavu pohár pro vítěze!

Březen 2016:
Galavečer pardubického basketbalu v Sukově síni Domu hudby.

Duben 2016:
Výstava k 60. výročí založení klubu.

Vernisáž výstavy proběhla 1. dubna, nejen za účasti zástupců BK JIP Pardubice, několika bývalých a současných hráčů i trenérů, ale také za přítomnosti zástupců České televize (reportáž v BasketManii si můžete přehrát zde - v čase 07:40). Od 2. do 30. dubna byla výstava ve Výstavním prostoru Mázhaus na Pernštýnském náměstí určena široké veřejnosti.

K vidění byly cenné artefakty, dobové fotografie, programy, trofeje a mnoho dalších zajímavostí. "Rádi bychom srdečně poděkovali bývalým hráčům, trenérům, funkcionářům, kteří ochotně zapůjčili dobové materiály pro účely výstavy. Poděkování za výbornou spolupráci patří také Kulturnímu centru Pardubice, v jehož prostorách se výstava uskutečnila," předeslal René Peška, PR manažer BK Pardubice.

"Děkujeme i pánům Jakubovi Bažantovi a Jiřímu Závozdovi, díky jejichž vstřícnosti mohli návštěvníci výstavy nahlédnout i do dávné československé basketbalové historie," zmínil René Peška velice poutavou část výstavy.

O výstavu byl mezi pardubickou veřejností velký zájem. "Výstava byla velmi úspěšná," uvedla Soňa Oberreiterová ze sekretatiátu Kulturního centra Pardubice. "Oproti běžné návštěvnosti byl nárůst o 150%," dodala s tím, že průměrná návštěvnost výstav v Mázhausu se pohybuje mezi 120 a 170 návštěvníky, kdežto na basketbalovou výstavu si našlo cestu kolem 400 návštěvníků!

"Je vidět, že basket lidi zajímá, a to nejen současnost, ale i historie," řekla dále Soňa Oberreiterová. "Jsem moc ráda, že si BK Pardubice vybral právě náš výstavní prostor pro svou výstavu k 60 letům od založení klubu." Na výstavu byli pozváni i žáci pardubických základních škol, s nimiž na besedách diskutovali Luboš Bulušek (trenér mistrů ČSSR z roku 1984), Dušan Bohunický (bývalý trenér BK JIP Pardubice, nyní trenér mlážeže), bývalý hráč Jiří Sýkora a současný kapitán Lukáš Kotas.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti