Upravit stránku
21. 09. 2018

Echo tiskové konference


Páteční dopoledne patřilo oficiální tiskové konferenci BK JIP Pardubice před začátkem sezony 2018/2019, která se uskutečnila v kavárně Nota.

Basketbalový klub zastupovali předseda představenstva Pavel Stara, generální manažer Martin Marek, trenér Levell Sanders a kapitán Radek Nečas, stejně jako v loňském roce přijala pozvání Jarmila Zbořilová, ředitelka Komorní filharmonie Pardubice.

Co zaznělo na dnešní tiskové konferenci?

Pavel Stara

O ostrém vstupu do sezony:
"Čeká nás historická sezona, protože ji zahájíme kvalifikací Basketball Champions League. Domácí zápas třetího kvalifikační kola je na programu 4. 10., a proto jsme zvolili coby slogan naší kampaně Volím Beksu. 4. října je den před volbami, které budou 5. a 6. 10., a chtěli jsme to v nadsázce malinko spojit. Každopádně pro celý klub, a věříme, že i pro fanoušky v Pardubicích a okolí, bude 4. 10. velký den, historická událost."

O ekonomice klubu:
"Jsme velmi rádi, že v posledních pěti letech máme kladný ekonomický výsledek. Není to jednoduché, ale máme jasnou filozofii a krotíme emoce ve finanční rovině, abychom drželi klub ekonomicky stabilní. Musím říci, že i na základě naší pravidelné účasti v evropských pohárech má značka BK Pardubice svůj zvuk, a i díky tomu jsme schopni přivést k nám velice kvalitní hráče, při dodržení finanční stability. Do nové sezony si přeji, abychom my všichni, naši fanoušci a všichni podporovatelé, měli z pardubického basketbalu radost a byli na něj hrdí."

O reprezentaci v Pardubicích:
"Pardubice jsou městem sportu a moc nás těší, že jednoznačně i basketbalu. V posledních měsících zde našel svůj domov národní tým mužů, který zde odehrál - můžeme již říci, že velice úspěšně - domácí zápasy kvalifikace MS. Nedávno, při vítězném utkání s Ruskem, zde byl dokonce překonán rekord v návštěvnosti domácích zápasů reprezentace (8438 diváků). Všichni, kdo se pohybujeme kolem basketbalu, gratulujeme národnímu týmu k postupu na mistrovství světa a těšíme se na další kvalifikační zápasy v pardubické aréně."

Martin Marek

O přestavbě týmu:
"Chtěli jsme dodat týmu určitý hlad, hladové hráče, kteří chtějí spojit své jméno s naším klubem. Měli jsme dobrou výchozí pozici pro vyjednávání na trhu hráčských agentů, tím, že jsme v kvalifikaci Basketball Champions League. Hledali jsme hladové hráče s útočným potenciálem. Za sebe musím říct, že jsem spokojen, nicméně budování nového týmu má fázi A -dodat týmu talent - a fázi B - aby vše v sezoně fungovalo, což už je hodně o trenérech. S fází A jsme spokojeni, věříme, že v rámci našich možností se nám povedlo postavit dobrý tým. Nyní jsme ve fázi B."

O nových hráčích:
"Chtěli jsme středního rozehrávače, koncového rozehrávače, křídlo a pivota. Richard Williams je hodně zkušený rozehrávač, typologicky přesně takový, jakého jsme hledali: dokáže sám skórovat, ale prioritně hraje pro ostatní. K tomu je to přirozený lídr, i vokální, spolu s Radkem Nečasem. Dwayne Benjamin je vysoké křídlo místo Dušana Panduly. Jde o super atletického hráče, který má v české lize velký potenciál, měl by být jedním z našich lídrů. Dodává týmu energii, atletičnost, jeho výhodou je, že dokáže bránit všechny pozice od 1 do 4. Donovan Jackson je nováček v evropském basketbale. Přišel z velké univerzity, kde se dokázal pravidelně prosazovat. Jedná se o typického skórera, výborného s míčem, střelce. Evan McGaughey měl dobrou sezonu v německé ProA, u nás by měl plnit roli střelce zvenku, jako v minulosti Jobi Wall nebo Scott Martin. Všichni mají velkou individuální kvalitu, teď jde o to, abyse sehráli s týmem, abychom hráli všichni pohromadě."

O vrcholech v nové sezoně:
"Letošní sezona pro nás bude mít tři vrcholy. Tím prvním je kvalifikace Basketball Champions League. Za celý klub mohu říci, že jsme hrozně hrdí na to, že můžeme být součástí této soutěže. Už z losování v Ženevě bylo jasně patrné, že je ve všech směrech mnohem výš než FIBA Europe Cup: organizací, marketingem, vizí do budoucna. Určitě se chceme pokusit postoupit do základní fáze. Dalšími dvěma cíli jsou Český pohár, kde bychom rádi opět hráli Final-4, a play-off Kooperativa NBL, kde bychom chtěli bojovat o co nejlepší umístění."

Levell Sanders

O průběhu přípravy:
"Po prvních dvou týdnech, kdy jsme se hodně soustředili na kondici, protože chceme hrát rychlý basketbal a k tomu potřebujeme, aby na něj hráči byli připraveni, jsme od třetího týdne zařazovali více basketbalových věcí, včetně týmového konceptu v obraně i v útoku. V prvních přípravných zápasech jsme záměrně nehráli žádné systémy, chtěli jsme hrát jen rychléprotiútoky a jednoduchou hru. Dnešní basketbal je o správném rozmístění hráčů, o tom, žekdyž získáte výhodu, je potřeba ji využít. Snažili jsme se, aby hráči hráli hodně 1 na 1, zároveň aby nepředržovali míč a hráli spolu. Samozřejmě je to proces, ale vnímám progres a pozitivní tendenci, hráči dělají pokroky."

O kvalifikaci Basketball Champions League:
"Druhý rok po sobě máme jeden z vrcholů sezony hned na začátku. Myslím si, že účast v kvalifikaci Basketball Champions League je skvělá výzva pro celý klub, všichni se na to těšíme.Díval jsem se na první zápasy prvního kvalifikačního kola a je potřeba říci, že všechny týmy, proti kterým můžeme hrát, jsou opravdu dobré. Z mého pohledu je jedno, kdo na nás vyjde, protože kvalita je u všech čtyř možných soupeřů."

Radek Nečas

O přípravných zápasech:
"Asi nejlepší zápas jsme odehráli ve Weissenfelsu. Hra na obranné i útočné polovině už byla přibližně taková, jaká by měla být v sezoně. Naopak čtvrteční domácí zápas s Interem Bratislava byl asi nejhorší v celé přípravě, hlavně po stránce nasazení - to je potřeba zlepšit, protože někdy se nemusí dařit, ale nasazení musí být vždycky!"

O Basketball Champions League:
"Není přirozené, aby se vstupovalo do nové sezony a po dvou měsících přípravy se hned začínalo jedním z vrcholů. Každopádně nás čekají hodně těžké zápasy. I já jsem se díval na utkání prvního kvalifikačního kola a můj tip je, že na cestu k našemu soupeři budeme potřebovat víza (Radek tipuje, že z předchozích kvalifikačních kol postoupí Nižnij Novgorod - pozn.aut.). Necháme se ale překvapit a uvidíme, kdo na nás vyjde."

Komentář Jarmily Zbořilové k pátému dílu projektu Hrajeme spolu za Pardubice připravujeme v samostatném článku.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti