Upravit stránku
21. 09. 2023

Echo tiskové konference


Tisková konference BK KVIS Pardubice k nové sezoně 2023/2024 proběhla ve středu 20. září 2023 v sídle Premium partnera klubu, společnosti Chládek & Tintěra Pardubice.

Tiskové konference se zúčastnili Pavel Stara, předseda představenstva BK Pardubice, a.s., Ondřej Joska, předseda dozorčí rady enteria, a.s., Pavel Jeništa, předseda představenstva KVIS Pardubice, a.s. a za tým Beksy hlavní trenér Dino Repeša kapitán Kamil Švrdlík. Co všechno na tiskové konferenci zaznělo?

Pavel Stara:

"Nejdříve bych se malinko poohlédl zpět a poděkoval Ondrovi Joskovi a Pavlovi Jeništovi, nejen za podporu v minulé sezoně, ale i za jejich aktivní přístup. Nejsou pouze klíčovými partnery a akcionáři, ale aktivně se podílejí na řízení klubu. Rád bych rovněž zdůraznil, že si skutečně velmi vážíme podpory všech našich komerčních partnerů, stejně jako významné podpory Statutárního města Pardubice a Pardubického kraje.

Co se týče minule sezony, začal bych tím pozitivním: celá Kooperativa NBL neskutečně zvedla. Je to i tím, že Nymburk nebyl tolik dominantní jako v minulosti, což mělo pozitivní vliv nejen na sledovanost ligových zápasů v televizi, ale i přímo na návštěvnost v halách. U nás už divácký zájem většinou hraničil s kapacitou Sportovní haly Dašická, v atraktivních zápasech play-off bychom dokonce vyprodali halu s dvou až třínásobnou kapacitou. Co se týče našeho umístění v NBL, víme, že jsme byli kousíček od finále, ale zároveň je třeba upřímně říct, že stejný kousek nás dělil od nepostupu do semifinále. Berme to jako zkušenost, která nám navíc pomohla k tomu, že jsme se pro letošní sezonu mohli přihlásit do poháru FIBA, což byl jeden z našich stěžejních cílů.

Co se týká ekonomiky, asi každý manažer sportovního klubu ví, že naplnit budget rozhodně není jednoduché. Jeden z našich cílů je, abychom vytvořili stabilní rozpočty na následující sezony, což nám umožní lépe plánovat. Přesto můžeme říci, že se náš rozpočet navýšil, a to proto, že narůstají veškeré náklady, ať už za pronájem haly, za energie, za ubytování...  I z tohoto důvodu momentálně probíhají intenzivní jednání o rekonstrukci haly Dukla, kterou by využívala hlavně mládež. Máme radost, že pardubická mládež je zastoupena ve všech kategoriích v nejvyšších soutěžích, i tady ale chceme naši práci neustále zkvalitňovat. K tomu je ovšem potřeba kvalitní zázemí, bez něj se jako klub nikam nepohneme.

Naše cíle pro následující sezonu jsou dané: minimálně se udržet na stejných pozicích, v jakých jsme se pohybovali loni. Všichni vidíme, že české kluby posilují, domnívám se, že play-off bude velmi otevřené. Náš dlouhodobý sen je však jasný. I když jsem se zařekl, že to slovo nevyslovím, přejeme si dojít ještě o krůček dál, než kam jsme došli v minulé sezoně. Každý z nás v Bekse, ať už hráči, trenéři, my ostatní, musíme mít stejnou motivaci a stejný cíl, tedy udělat o krůček navíc."

Ondřej Joska

"Společnost enteria podporuje v Pardubickém kraji různé akce a sporty a já jsem opravdu moc rád, že můžeme i nadále podporovat pardubický basketbal, protože nám to dává velký smysl. Už dříve jsme avizovali, že naše podpora není jen na chvilku, ale že bude dlouhodobá. Myslím si, že je třeba poděkovat všem lidem, městu Pardubice i Pardubickému kraji, kteří se na tom také podílejí a díky kterým můžeme činit další následné kroky.

Z hlediska našeho oboru, tedy stavebnictví, je tato doba celkem divoká a výhled na dalších několik let poměrně nečitelný. Naše další kroky proto musejí být promyšlené a postupné.

Co se nám jako basketbalovému klubu podařilo, je určitě fakt, že budeme bojovat ve FIBA Europe Cupu, zmínil bych také práci s mládeží, do které se zapojuje čím dál více lidí. Tento trend každopádně chceme držet i nadále, protože jak už tady bylo řečeno, pokud bude klub disponovat kvalitním zázemím, budeme moci podnikat další kroky.

Rád bych na tomto místě poděkoval i ostatním partnerům basketbalového klubu, ještě jednou i městu Pardubice a Pardubickému kraji, s nimiž neustále komunikujeme a kteří se na tom všem také podíleli a podílejí. Pokud jde o samotnou sezonu 2023/2024, už zde zaznělo, že loni nám chyběl kousek na obě strany. Letos se do toho samozřejmě budeme znovu snažit dát maximum, ať už ve FIBA Europe Cupu, tak v domácí ligové soutěži. Celému klubu přeji hodně štěstí."

Pavel Jeništa

"Nejdříve bych si také dovolil krátce zhodnotit loňskou sezonu. Myslím si, že to, co jsme říkali na tomto místě před rokem, tedy že se budeme snažit pod novým názvem zase posunout dál, se z mého pohledu celkem povedlo. Na mysli mám nejen sportovní úspěch, za který děkuji, ale i celkové vnímání basketbalu, krůček dopředu jsme určitě udělali. Jak už tu řekl kolega Joska, situace ve stavebnictví není úplně růžová a výhledy na další minimálně dva roky jsou poměrně nečitelné. Ve firmě jsme se rozhodli, že omezíme naše spolupráce jinde a udržíme basketbal, přičemž i vlivem účasti v evropském poháru jsme letos navýšili objem peněz, které do klubu vkládáme. Co se týče cílů do nové sezony, souhlasím s tím, že by jím mělo být nejen obhájení loňského umístění, ale možná ho ještě vylepšit."

Dino Repeša

"V první řadě bych rád poděkoval sponzorům, akcionářům i managementu klubu, protože jsme opět byli schopni sestavit kvalitní tým. Náš cíl musí být jasný: dosáhnout minimálně stejného výsledku jako loni, nejlépe se však  posunout ještě o krok dál. Když se teď podívám na naši soupisku, troufám si říci, že pokud budeme hrát v tomto složení až do konce sezony, můžeme pomýšlet i na finále. Samozřejmě uvidíme, jak na tom budeme zdravotně.

Z loňského týmu odešli všichni cizinci a přišli tři noví zahraniční hráči. Na pozici 5 z polské ligy Joey Brunk, na pozici 4 zkušený Jure Škifić, jenž hrál mj. Adriatickou ligu a minulé čtyři roky i on strávil v Polsku, a na pozici 1/2 výborný střelec Bryce Alford, který může hrát s kterýmkoliv dalším rozehrávačem: s Vyoralem, Šafarčíkem, Burdou nebo s Lukešem. Dále přišli mladí hráči: Martin Kheil, jenž měl slušné minuty v pražské Slavii, a především do tréninkového procesu Marek Simonides s Josefem Pluhařem.

Před námi je určitě těžká sezona, protože tým, jakým je Beksa, určitě chce figurovat na vrcholu české ligy.  Všechny týmy se však zlepšují a my budeme muset hrát ještě lépe než loni, pokud se chceme umístit alespoň na stejné příčce. Ve FIBA Europe Cupu nastoupíme proti dvěma velmi kvalitním týmům, švédskému Jämtlandu, který skončil v nejlepší čtyřce švédské ligy, a proti španělské Zaragoze, jež v létě podepsala velmi kvalitní hráče. Jedná se o tým, který v domácí soutěži rozhodně bude bojovat o play-off. Možná budou všichni basketbaloví fanoušci říkat, že Zaragoza je favorit, ale všichni víme, že ne vždycky favorit vyhraje. Naším cílem musí být postup, není možné, abychom jeli na kvalifikaci s myšlenkami, že přijedeme odehrát dva zápasy a pojedeme domů. Musíme být dostatečně motivováni a věřit!

Přípravu na letošní sezonu jsme začínali velmi brzy, protože víme, jak důležitý turnaj nás čeká na začátku října. Mohu říci, že máme za sebou nejnáročnější přípravu, jakou jsem v Česku jako trenér zažil, ať už jde o samotný tréninkový proces, nebo o přípravné zápasy, které jsme odehráli proti velmi kvalitním soupeřům. Jen je škoda, že v plné sestavě jsme odehráli pouze dvě utkání, což ale určitě není důvod, abychom nebyli dobře připraveni na začátek sezony."
Kamil Švrdlík:

"Příprava byla dlouhá, nicméně české jádro našeho týmu už je v Pardubicích delší dobu, takže jsme věděli, co můžeme od Dina očekávat. (pousmál se) Doufám, že v nové sezoně budeme schopni navázat na tu loňskou, třeba se nám podaří udělat ještě o krok navíc. Také bychom velmi rádi opět hráli v tak fantastické atmosféře, jaká v naší hale panovala během utkání play-off. Zažíval jsem, že mě oslovovali i lidé, kteří třeba byli na basketu poprvé a ptali se mě, kdy bude další zápas. Moc si přejeme, aby tento divácký boom pokračoval, aby naši fanoušci chodili na basket v tak hojném počtu již od začátku sezony. Samozřejmě uděláme naprosté maximum, abychom jim nabídli dobrý basketbal a na konci sezony je potěšili nejlepším možným výsledkem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti