Upravit stránku
14. 09. 2021

Echo tiskové konference


Oficiální předsezonní tisková konference BK JIP Pardubice před začátkem sezony 2021/2022 se uskutečnila ve středu 14. 9. ve Sportovní hale Dašická. Co na ní zaznělo?
Pavel Stara, předseda představenstva:

"V uplynulé sezoně se nám podařilo udržet vyrovnaný rozpočet, dokonce mírně ziskový, za což bychom velmi rádi poděkovali Statutárnímu městu Pardubice, Pardubickému kraji a všem našim podporovatelům. Co se týče nadcházející sezony, rozpočet bude podobný. V horizontu tří let je pro nás naprosto zásadní udržet nejen sportovní a personální stabilitu, ale především tu ekonomickou, aby klub byl v co nejlepší možné kondici s výhledem na budoucí realizaci projektu Dukla sportovní.

Jak už jsme zmínili na srpnové tiskové konferenci, došlo ke změnám v akcionářské struktuře, představen byl nový akcionář Ondřej Joska. Aktuálně hledáme dalšího investora, ale jsme v tom velmi trpěliví, protože se jedná o velmi důležitý krok. Je to nás zcela zásadní, aby tento nový člověk měl nejen potřebné zázemí, ale optimálně i pardubickou stopu, případně i kladný vztah k basketbalu, a měl stejné vize rozvoje klubu, jako stávající akcionáři.

V letošním kalendářním roce 2021 slaví pardubický klub 65. výročí svého založení. Toto významné výročí se nepochybně sluší připomenout i s fanoušky v hledišti, a proto se tak stane v první části blížící se sezony 2021/2022, tedy během podzimu. Pevně věříme, že - byť s nějakými omezeními - bude nadcházející sezoně standardnější než ta předchozí. Diváky potřebujeme, stejně jako partnery. Na novou sezonu se moc těšíme.

Jsem velmi rád, že přes léto se projevila tvrdá práce v klubu na všech úrovních. Daří se nám ve spolupráci s partnery naplňovat rozpočet, sportovnímu úseku se podařilo přivést nejen nového trenéra Dina Repešu, ale i vnitřně motivované hráče, a teď si moc přeji, abychom dosáhli cílů, které si každoročně vytyčujeme. Přejeme si, aby celé Pardubice - město, partneři, fanoušci - na nás byli hrdí. Chceme odvádět kvalitní a poctivou práci, za našimi cíli půjdeme s největší možnou energií."

Martin Marek, generální manažer:

"Velice kvitujeme novou akcionářskou dohodu, v níž jsme se vůči Statutárnímu městu Pardubice rádi zavázali, že v každém kalendářním roce odehrajeme minimálně 4 domácí utkání v enteria areně. Tímto bych rád pozval všechny pardubické fanoušky na náš první zápas v evropském poháru Alpe Adria Cup proti rakouskému Welsu, které odehrajeme ve středu 29. září. 

V rámci klubové vize jsme si vytyčili, že v žádném případě nechceme rezignovat na snahu, aby Pardubice i nadále byly basketbalovým centrem České republiky. Už nyní velmi aktivně jednáme o tom, aby česká mužská reprezentace odehrála v kvalifikaci MS 2023 některá svá domácí utkání právě v Pardubicích. Mohu říci, že jsme v intenzivním kontaktu se zástupci České basketbalové federace a národního týmu, přičemž pevně věříme, že minimálně dva zápasy Česko odehraje v enteria areně, což je určitě nesmírně příjemná zpráva pro všechny fanoušky."

Radek Nečas, sportovní ředitel:

"Asi nikdo nečekal, že náš tým se přes léto až tak moc obmění: máme 8 nových hráčů. V této souvislosti bych rád řekl, že jsme se snažili oslovit hráče, kteří jsou hladoví, chtějí se zlepšovat a neustále na sobě pracovat.

Fanoušci nám i v covidové době projevovali velkou podporu, za což jim moc děkujeme. Věříme a těšíme se na to, že v nové sezoně jich na naše zápasy bude chodit co nejvíce.

Radek Nečas

Prvním krokem však bylo angažování Dina Repeši, velice úspěšného trenéra, jenž ukázal své nepopiratelné kvality již v minulých sezonách s týmem USK Praha. Od prvních dnů jeho působení v Pardubicích mě jen utvrzuje v tom, že tato cesta bude správná. Naším cílem není jen práce s tzv. hotovými hráči, ale i s mladými hráči, včetně těch z tréninkové skupiny Golden Talents, u nichž chceme naplno rozvíjet jejich potenciál.

Pro přípravné zápasy jsme hledali co možná nejtěžší soupeře. Těší nás, že kromě duelu s Olomouckem v rámci Federálního poháru, a středečního utkání s Nymburkem, jsme hráli jen se zahraničními soupeři. Utkali jsme se s třemi nejlepšími týmy uplynulého ročníku polské nejvyšší soutěže a ukázali jsme, že jsme konkurenceschopní. Co nás mrzí, to jsou zranění. Mysleli jsme si, že naše soupiska už je uzavřená, ovšem v první části přípravy se zranil Prokop Slanina a jeho zranění se bohužel ukázalo jako dlouhodobější, takže jsme byli nuceni hledat náhradu. Věříme, že Phil Henry, jenž přišel místo Prokopa, pro nás bude přínosem.

Kromě domácí Kooperativa NBL jsme se opět přihlásili do Alpe Adria Cupu, v němž budeme obhajovat vítězství. Na tyto mezinárodní zápasy se těšíme, protože nám mimo jiné dávají možnost konfontace s jinými týmy, s odlišným stylem basketbalu, což následně jistě bude ku prospěchu i v ligových utkáních. Chceme v průběhu sezony odehrát co nejvíce zápasů, abychom byli co nejlépe připraveni na hlavní část Kooperativa NBL, což je play-off.

Co se týče cílů pro NBL, tým jsme se snažili složit tak, abychom hráli minimálně v TOP 4, s tím do sezony půjdeme. Zároveň si moc přejeme, abychom hráli před plným hledištěm. Fanoušci nám projevovali velkou podporu i v covidové době, za což jim moc děkujeme a těšíme se, že v nové sezoně jich na naše zápasy bude chodit co nejvíce."

Dino Repeša, hlavní trenér:

"Příprava proběhla dobře, měli jsme zajímavé soupeře, především velmi kvalitní týmy z Polska. Bohužel se nám nevyhnuly zdravotní problémy. Několik tréninků a zápasů museli vynechat Petr Šafarčík a Michal Svoboda, ale především je škoda, že se dlouhodobě zranil Prokop Slanina. Chtěl bych mu poděkovat za všechno, co pro Beksu udělal za předchozí dvě sezony. Mrzí mě, že pro nás nebude hrát dál, ale hlavně mu přeji, ať je co nejdříve zdravotně v pořádku. V této souvislosti bych rád poděkoval managementu, který velmi rychle zareagoval a přivedl Phila Henryho. Jedná se o hráče, jenž může hrát na pozicích 4 i 5, věřím, že pro nás bude přínosem.

V nové sezoně je naším týmovým cílem semifinále. Já osobně mám velkou motivaci ho dosáhnout, protože v minulé sezoně jsem s USK Praha prohrál pátý zápas čtvrtfinále. Působit budeme i v Alpe Adria Cupu, kde máme velice zajímavou skupinu s dobrým rakouským týmem z Welsu, chorvatskou Šibenkou, která má podobný mix zkušených a mladých hráčů jako my, a slovenskými Levicemi, s nimiž jsme nedávno odehráli hodně zajímavý duel. I já bych zmínil, že se na novou sezonu hodně těšíme a věříme, že na domácí palubovce budeme mít velkou podporu fanoušků. 

Kamil Švrdlík, kapitán:

"Tým se poměrně dost obměnil a úkol nás, starších kluků, co jsme v Bekse delší čas, je pokusit se o to, aby se tu noví hráči cítili dobře. Můžu říct, že všichni výborně zapadli, i Phil Henry, který je tu teprve týden. Věřím, že hráči jsou tu kvalitní, ale náš největší úkol je, abychom společně udělali co nejlepší tým, který bude fungovat po celou sezonu. Nejen já, ale všichni kluci se těší na to, že konečně budeme hrát před fanoušky, jen doufám, že to vydrží. Musím přiznat, že v prázdných halách to člověka už tolik nebavilo... Na novou sezonu se těšíme a doufáme, že bude úspěšná, uděláme pro to maximum!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti