Upravit stránku
01. 10. 2019

Echo tiskové konference


Předsezonní tisková konference BK JIP Pardubice se uskutečnila v úterý dopoledne v kavárně Centra Kosatec. Co na tiskovce zaznělo, se dočtete uvnitř článku.

Pavel Stara (předseda představenstva):

"V minulém ročníku Kooperativa NBL jsme skončili pátí, což bylo naše nejhorší umístění za posledních 10 let. Považujeme to za neúspěch - nemyslím tím ono páté místo, ale to, jak jsme se prezentovali, jak uplynulá sezona probíhala. Co se týče budoucnosti, zatímco dříve jsme stavěli tým s ohledem na naši účast v pohárech FIBA, nyní chceme dávat více prostoru mladším hráčům. Zároveň jsme však nechtěli rezignovat na mezinárodní konfrontaci, a proto budeme hrát Alpe Adria Cup."

"V minulém týdnu proběhl v hale Dukla seminář pro pardubické zastupitele ohledně zázemí klubu. Seznámili jsme účastníky semináře se situací, jak se vyvíjela od roku 2006, kdy byla založena akciová společnost BK Pardubice, a došli až k součastnému stavu, aby si všichni udělali názor a hledali řešení. Je pro nás důležité, abychom my jako akcionáři, a stejně tak i naši partneři a veřejnost věděli, jaký bude další vývoj co se týče prostředí, ve kterém hrajeme. Potřebujeme, aby nám město dalo jasný signál, jak dál, protože nám začíná ujíždět vlak. Jedná se o věc, kterou s městem intenzivně řešíme, neboť i basketbal je sportem, kde má město akcionářskou účast."

"Kromě sportovní stránky patří mezi naše priority řada projektů, které realizujeme. Jsme pevně přesvědčeni, že jakýkoliv tým, který hraje jakoukoliv nejvyšší soutěž, by se takto měl prezentovat: nejen na hřišti, ale i mimo hřiště. Naše projekty - BasketMalování, Sportovní hry s basketbalem, Liga škol, Čti s Beksou - jsou každoročně připravovány pro stovky dětí z mateřských i základních škol a my jsme nesmírně rádi za odezvu, s jakou se setkávají."

Martin Marek (generální manažer):

"Už nějakou dobu jsme cítili, že potřebujeme změnu, zejména bylo třeba se nějakým způsobem vyhranit. V minulosti jsme měli dvě období: nejprve za trenéra Dušana Bohunického jsme dávali hodně příležitosti mladším hráčům, poté za Levella Sanderse jsme spíše podepisovali hotové zahraniční hráče, protože jsme se snažili působit v soutěžích FIBA. Nyní jsme cítili, že je třeba nastavit výhled na delší období, řekněme tří čtyř let, a začít budovat novou týmovou identitu na pevných základech."

"Naším cílem bylo zafixovat jasný trenérský leadership na minimálně tři sezony, pročež jsme chtěli člověka se zkušenostmi, s pevnou trenérskou filozofií, který je schopen dát hráčům důvěru a současně je důsledný. Vybrali jsme Kena Scalabroniho, jenž toto z našeho pohledu splňuje. Byl úspěšný v bundesligových klubech, na eurocupové úrovni, ale má i zkušenost s podobným modelem z USK Praha, kde se klade důraz na rozvoj mládeže. Jeho asistentem je Adam Konvalinka, úspěšný trenér mládeže a trenér s obrovským renomé v hráčské komunitě. Spousta hráčů, včetně reprezentanců, ho přes léto vyhledává k individuálním tréninkům. Ken dává Adamovi hodně prostoru v tréninkovém procesu a on předvádí fantastickou práci."

"Mezi naše priority patří budování nového českého jádra. V létě jsme si dali jasnou prioritu, podepsat buď reprezentanta, nebo hráče s potenciálem pro reprezentaci. Jakmile se objevila příležitost získat Tomáše Vyorala, byla to pro nás jasná volba, napnuli jsme pro to všechny síly. Je to hráč, který je prověřený, prošel velkými zápasy v Nymburku i v Děčíně, lídr týmu, který se nebojí koncovek. Co je take důležité, že je hladový a chce být v Pardubicích! Stejně dobrý pocit mám z druhého nového hráče, kterým je Prokop Slanina. Myslím, že byl trošičku pod radarem ostatních klubů, ale my jsme ho sledovali dlouhodobě. V NCAA se prosazoval v dobré konferenci, prošel Itálií, byl součástí úspěšného ročníku 1995, který byl ve finále MEU16. Má obrovský potenciál, disponuje herní inteligencí, je hodně komunikativní, takže i za jeho příchod jsme nesmírně rádi. Třetím hráčem, kterého jsme podepsali, je Petr Heřman. V minulosti prošel projektem Golden Talents, do Čech se vrátil po pěti letech v USA, kde udělal výrazný individuálním posun, ale neměl takovou herní praxi. Po dohodě s ním a s agentem jsme jej uvolnili na jednu sezonu do Brna, jeho výkony budeme samozřejmě pečlivě monitorovat a po sezoně se zapojí u nás v klubu."

Ken Scalabroni (trenér):

"Zaprvé chci říci, že jsem doopravdy velmi šťastný, že jsem v Pardubicích, chci poděkovat vedení klubu za tuto příležitost. Zatím jsem v klubu měsíc a půl, navnímávám, jak funguje, a baví mě to víc a víc. Co se týče týmu, máme jasnou vizi, jak bychom chtěli hrát. Nejen já, ale všichni v realizačním týmu se snažíme nastavit základní kulturu práce, tréninků, komunikace. Všichni také víme, že to není práce na dva měsíce, ale je to proces, nějakou dobu to potrvá."

"Mimo rozvojových cílů, tedy pomoci hráčům, aby se stali lepšími po fyzické, technické i mentální stránce, máme jasné i další cíle, kterých chceme dosáhnout. Prvním a zásadním je stát se týmem v každém smyslu tohoto slova. Týmem, v němž jsou hráči semknutí, věří, že společně překonají cokoliv, co na ně v každém konkrétním zápase přijde. Ve chvíli, kdy se staneme týmem, můžeme plnit výsledkové cíle, a tím prvním je postup do skupiny A1 v nadstavbové části."

"Co se týče přípravy, proběhla tak, jak jsem očekával. V zápasech jsme měli několik velice pozitivních záblesků, ale samozřejmě i hodně úseků, kdy jsme měli velké propady. Bohužel jsme měli i problémy se zraněními, také jsme dlouho čekali na Tomáše Vyorala - ale na druhou stranu jsme na něj čekali rádi, protože všichni byli šťastní, jak se na mistrovství světa dařilo českému týmu. Byli jsme hrdí, že Tomáš byl jeho součástí. Zameškal převážnou část naší přípravy, je s námi týden a půl, ale určitě je to hráč, který nám pomůže naplňovat naše cíle."

"Pokud bych měl zmínit jednu konkrétní zprávu z přípravy, tak řeknu, že se posouváme dopředu. Jednoznačně jsme dál, než jsme byli na začátku. Věřím, že většina lidí, kteří se v Pardubicích přijdou podívat na naše zápasy, budou spokojeni s tím, co uvidí, protože uvidí tým, který hraje společně, celou dobu dře a nikdy se nevzdává."

Radek Nečas (kapitán):

"V přípravě jsme měli hodně zranění, na druhou stranu se díky tomu naskytla šance dalším hráčům, aby ukázali svůj potenciál. Po příchodu Tomáše Vyorala si nešlo nevšimnout, že je na vlně z úspěšného šampionátu: okamžitě zapadl do týmu a stal se naším lídrem, což všichni kvitují. I když je tu jen týden a půl, zapadl po všech stránkách. Myslím, že kombinace s Pulpym bude fungovat jak na útočné, tak na obranné půlce. Za celý tým můžu říct, že už jsme všichni v očekávání, až liga konečně vypukne. Těšíme se na pátek."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti