Upravit stránku
25. 09. 2016

Echo premiéry


Premiérové utkání nového ročníku Kooperativa NBL hodnotili za pardubický tým kouč Levell Sanders a dvouciferní střelci Ondřej Kohout s Josefem Potočkem.


Stanislav Petr (trenér DEKSTONE Tuři Svitavy):
"Gratuluji Pardubicím k vítězství. Dá se říct, že zvítězil lepší tým. Řekl bych, že zvítězil proto, že měl silnější lavičku. Hráči z lavičky přinesli do hry potřebnou energii, i skóre se navyšovalo proto, že tito hráči dokázali skórovat. U nás tomu tak nebylo. První zápas v lize je vždycky důležitý. Myslím si, že oba týmy si to uvědomovaly, a proto to bylo tak nervózní. Vznikaly ztráty, kterých bylo hrozně moc. S tím se dá těžko vyhrávat, ale když to hrají oba dva týmy, tak je to padesát na padesát. My se musíme snažit, nebo musíme pracovat na tom, abychom pod tlakem, když je obrana agresivní, jako ji mají Pardubice, neztráceli míče a dokázali kontrolovat hru na obranné polovině. V útoku si postavit útočné systémy tak, aby se hráči uvolnili a aby driblující hráč nebyl pod tlakem tak dlouho. Jakmile na nás soupeř vyvinul tlak, naše hra sklouzla k tomu, že hráč dribloval a dribloval, až jsme nakonec ztratili míč, nebo z toho byla těžká střela. Myslím si, že pro diváky byl první zápas v sezoně zajímavý a děkuji jim za dobrou atmosféru, kterou tady vytvořili. Myslím si, že budeme lepší."

Petr Andres (hráč DEKSTONE Tuři Svitavy):
"Jak už tu všichni říkali, první zápasy jsou vždycky nejvíc nervózní. Myslím si, že spoustu našich ztrát, které jsme vyrobili, byly z toho, že se letos snažíme hrát co nejrychlejší basket, hodně rychle přecházet do protiútoku. Je jasné, že ztráty z toho přijdou, některé byly i hodně zbytečné. Když proti Pardubicím stahujeme a dostaneme se do nějakého rádoby laufu, ale uděláme dvě tři ztráty, které Pardubice potrestají, tak je hodně složité se do zápasu vracet podruhé, potřetí, počtvrté. Musíme se od toho odrazit a pokračovat takhle dál.“

Levell Sanders (trenér BK JIP Pardubice):
"Gratuluji trenérovi Petrovi a jeho týmu k dobrému výkonu. Po většinu zápasu jsme vypadali jako nervóznější tým. Častokrát jsme v přípravě mluvili o tom, že nechceme ztrácet míče a dávat soupeřům možnost ke snadnému skórování. Zvlášť když hrajeme venku, když dáme soupeři takovéto šance skórovat, hraje se nám mnohem hůře. Jsem ale rád, že jsme zvítězili. Jakékoliv vítězství na venkovní palubovce bude velmi důležité. Jak už jsem říkal hráčům po přípravných zápasech, i dnes po utkání v šatně, je hodně věcí, které potřebujeme zlepšit, abychom se stali lepším týmem, týmem, jakým chceme být."

Ondřej Kohout (hráč BK JIP Pardubice):
"Z mého pohledu jsme byli dneska nervóznějším týmem. Ono to tak bývá, když je tým v prvním kole favorit, já jsem to zažil za poslední roky několikrát. Navíc na nás vyšly Svitavy, kde se nám hraje z mého pohledu nejhůř. V první řadě jsem rád, že jsme to dneska zvládli, ale náš výkon nebyl dobrý. Můžeme to aspoň trošku omluvit, když šlo o první zápas s nervozitou. Od zítřka to musíme rapidně zlepšit. V pondělí přijede Prostějov a my si musíme mnohem více vážit balónu."

Josef Potoček (hráč BK JIP Pardubice):
"Svitavy v domácím prostředí jsou velmi nepříjemný soupeř. Ukázaly to i v poslední čtvrtině, kdy jsme vedli o 17 bodů a ještě to dokázaly zdramatizovat. Celkově si myslím, že jsme zápas uhráli obranou. Teď nás čeká první domácí zápas a já očekávám, že ve všem budeme ještě agresivnější než dnes."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti