Upravit stránku
12. 10. 2015

Echo premiéry aneb Co zaznělo na TK


Jak na tiskové konferenci hodnotili první utkání sezony trenéři Petr Czudek s Dušanem Bohunickým a top-skóreři obou týmů?

Petr Czudek (trenér BK Opava):
"Myslím si, že je to překvapení, i když my jsme si v šatně před utkáním řekli, že máme šanci v Pardubicích vyhrát spíš v osmi, než ve dvanácti. A také se to ukázalo. Trošku jsme se semkli, využili jsme počáteční nervozity soupeře, získali jsme nějaký náskok a už to bylo o tom, jestli nám vydrží síly.
"Už to vypadalo, že soupeř se dostává do potřebného klidu, ale ve druhé půlce nás Jakub Šiřina třemi trojkami opět uklidnil a domácí trošku znervózněli. Koncovku jsme zvládli a za to jsem hodně rád, za dnešní vítězství, protože soutěž bude hodně vyrovnaná a každé vítězství zvenku se bude počítat."

Dušan Bohunický (trenér BK JIP Pardubice):
"Gratuluji Petrovi a jeho týmu k vítězství. 36 minut vyhrávali, proto si myslím, že bylo zasloužené. My jsme chtěli hrát stylem, jaký nás zdobil v přípravě, tedy rychle a aktivně na útočnou polovinu hřiště. Nevím, jestli to bylo nervozitou z domácího prostředí, nebo tlakem z prvního zápasu v sezoně, ale jednoznačně jsme v tomto selhali, nepodařilo se nám navázat na herní projev z přípravy.
"Dalším faktorem, který hodně ovlivnil zápas, bylo hodně jednoduchých ztrát. Opavě jsme dovolili skórovat snadné koše z protiútoků. V závěru jsme nedokázali proměnit některé otevřené pozice, na druhé straně Kuba Šiřina se chytil, nastartoval Opavu a v závěrečných minutách už jsme nedokázali skórovat. Gró našeho neúspěchu však vidím hned v úvodu zápasu. My jsme vůbec neměli připustit takovýto styl hry, měli jsme se prezentovat úplně jiným systémem."

Jakub Šiřina (rozehrávač BK Opava):
"Jak už bylo řečeno, přijeli jsme do Pardubic v osmi lidech, kteří byli schopni hrát, ale určitě jsme to nepřijeli jen tak odehrát. Přijeli jsme se porvat o vítězství a od začátku zápasu jsme to dávali jasně najevo. Věděli jsme, že když se budeme držet na dostřel a budeme to držet co nejdéle, tím lépe pro nás. Je to hodně důležité vítězství, když máme takhle velkou marodku, snad se z toho odrazíme k dalším dobrým výsledkům."

Lukáš Kotas (rozehrávač BK JIP Pardubice):
"Dnes jsme nehráli moc dobře. Na každý koš jsme se hrozně nadřeli. Oproti přípravě, kdy nám vycházela spousta věcí a lehkých košů, tak dneska jestli jsme takto dali 10 bodů, tak je to moc. Neprosadili jsme se ani pod košem, Opava tam výborně zdvojovala a někdy i ztrojovala. My jsme z těchto situací měli snadné ztráty, nebyli jsme schopni vyhodit míč ven. V klíčové fázi to Kuba Šiřina vzal na sebe a dal tři trojky. Jak už říkal trenér, tyto situace jsme měli řešit jinak, ale takový je basket... Dneska musíme jen pogratulovat soupeři."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti