11. 11. 2015

Echo bitvy s Válečníky

Jak hodnotili utkání 10. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a Děčínem trenéři Dušan Bohunický s Pavlem Budínským a hráči Kamil Švrdlík s Lubošem Striou?
Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín):

„Poděkoval bych svým hráčům za výhru. Když porazíte Nymburk a pak hrajete další utkání, tak to s vámi určitě může něco udělat. Svým způsobem to může vyvolat velký ohlas a my jsme přijížděli s vědomím, že musíme odehrát dobrý zápas, řekněme něco mimořádného. Úplně si nemyslím, že bychom odehráli něco mimořádného, ale vyhráli jsme díky našim klasickým zbraním a to je naše buldočí houževnatost, v kterou jsme věřili po celou dobu utkání. Ačkoliv jsme ztráceli několik bodů, tak jsme schopni utkání otočit.

"Hned vstup 0-8, první timeout, domácím jsme nabídli, aby měli krásný úvod, naštěstí jsme na to správně zareagovali a hned jsme se dotáhli. První poločas se nesl v duchu, že jsme se nemohli dostat do tempa, špatně jsme četli hru soupeře. Pardubice hrály hodně přebírání na všechny clony, my jsme trochu hůř pohybovali míčem, a i když jsme našli volného střelce, tak jsme nedali. Celkově to dnes byl víc boj, jak se dalo očekávat od obou soupeřů.

"Ve druhém poločase jsme zase udělali pár mentálních chyb, nicméně jsme nesložili zbraně a když Luboš Stria trefil dvě trojky, trošku nás to nakoplo. Lépe jsme četli hru, a když jsme se přiblížili k domácím, bylo vidět, že oba soupeři jsou jako unavení boxeři, kteří jsou prostě v lanech a je velmi těžké do nich dostat nějaký taktický záměr. Nám se ale v jeden okamžik zadařilo dát rychlé dva koše díky Tomáši Vyoralovi, a po průběhu, kdy jsme pořád tahali za kratší konec lana, jsme se dostali přes domácí, což jsou nejhorší okamžiky: když v pozici domácího vedete a pak vám soupeř začíná brát vítězství. Nakonec jsme ten náš koš uhájili a vezeme si podle mě velmi cennou výhru i v kontextu toho, že Pardubice porazily Nymburk a to utkání samozřejmě neslo velké parametry.“

Luboš Stria (hráč BK ARMEX Děčín):

„Rozhodovalo se ve druhém poločase. My jsme vyhráli obranou a nějakým naším entusiasmem, začali jsme lépe bránit. V první půli jsme byli hrozně zmatení, ale ve druhém poločase jsme se zlepšili a dokázali jsme zápas otočit. Takovýto defenzivní zápas trochu připomíná play-off, my jsme šťastní, že jsme v Pardubicích vyhráli.“

Dušan Bohunický (trenér BK JIP Pardubice):

„Samozřejmě, že v situaci po Nymburku se může zdát určitý lauf, ale myslím si, že jsme natolik zkušený tým a víme, do čeho jsme dneska šli, takže nějaké podcenění v hlavách nebo nějaký lauf nenastal. My jsme vstoupili do utkání dobře, i když vedení 8:0 v basketbale není nic zvláštního. Vy nedáte dvě tři střely, soupeř ano a hned je znovu vyrovnáno.

"Myslím si, že jednoznačně se rozhodlo ve druhé půli, kdy jsme svými chybami nechali Luboše Striu dát dvě otevřené pozice. A to jsou ty mentální chyby, nazval bych to špatnou komunikací. Kdyby tam byl hráč, je ta střela jednoznačně těžší a procento klesá. To jsou faktory, které rozhodují takovéto zápasy. Druhý moment, který ovlivnil koncovku, byl pick-and-roll s Vyoralem v závěru utkání. Nebyli jsme tolik aktivní, dovolili jsme hráčům, jako je Vyoral a Šiška nabrat rychlost, a to je jejich nevětší přednost.

"Co se týče našeho útoku, dnes jsme se nedostali do takových pozic jako proti Nymburku, obrana byla dnes o něčem jiném. Pro Děčín je to zasloužené vítězství: i když jsme vedli 32 minut, oni to dokázali otočit, naopak my jsme právě ty rozhodující chvíle nezvládli."

Kamil Švrdlík (hráč BK JIP Pardubice):

„Většinu zápasu jsme vedli a nevím, čím to bylo, proč jsme v koncovce začali hrát staticky a nebyli jsme schopni si vypracovat dobré střelecké pozice. Samozřejmě tam byly chyby v obraně, ale hlavně jsme neskórovali, Děčín nás dotáhl a v koncovce získal vítězství. Já jsem byl dvakrát u zmiňované kombinace pick-and-roll s Vyoralem… Koncovka byla trochu o štěstí, my jsme nedali několik střel, Děčín vyhrál a my mu gratulujeme.“