20. 05. 2019

Echo: #8 Viktor Půlpán

Pouhé tři zápasy vynechal v uplynulé sezoně 2018/2019 rozehrávač Viktor Půlpán, jeho finální účet tedy čítal 45 odehraných utkání.

Kooperativa NBL

V nejvyšší mužské soutěži nastupuje třiadvacetiletý point guard již od sezony 2013/2014, ta nedávno skončená pro něj tedy byla již šestou v pardubickém dresu. A byla také tou jednoznačně nejpovedenější. Pulpy si vylepšil svá kariérní maxima ve všech nejvíce sledovaných činnostech: v bodech, asistencí, doskocích i užitečnosti!

Ve čtrnácti ligových zápasech zaznamenal dvouciferný počet bodů, přičemž jeho maximem bylo 19 bodů z duelu v Kolíně. V polovině listopadu přispěl k devastaci Opavy (100:55) rekordními 14 asistencemi!!! Pokud jde o odehrané minuty, jediným hráčem, který strávil na palubovce více času, byl Richard Williams, jenž ovšem odehrál jen 22 utkání. Pulpyho průměr činil 28,4 minuty (22. místo v rámci celé NBL).

Jistě není bez zajímavosti, že v neúspěšném čtvrtfinále play-off s Olomouckem byl Viktor jediným hráčem Beksy, který ve všech čtyřech zápasech nastřílel dvouciferný počet bodů (12, 16, 11, 17), k nim navíc pokaždé přidal alespoň 6 asistencí a jeho průměrný koeficient užitečnosti v celé sérii dosáhl na rovných 19 bodů!

Průměry:

8,9 bodu + 5,1 asistence + 3,9 doskoku, koeficient užitečnosti 13,4

FIBA Europe Cup

Pět zápasů, v nich celkem 28 bodů, 13 asistencí a 10 doskoků, to vše za průměrných 20,4 minuty. Takovou bilanci měl Pulpy v základní fázi FIBA Europe Cupu. Své statisticky nejpovedenější utkání odehrál proti ruskému Saratovu, kterému nastřílel 14 bodů.

Průměry:

5,6 bodu + 2,6 asistence + 2 doskoky, efektivita 4

Basketball Champions League

V kvalifikačním dvojutkání s Nižným Novgorodem, které se hrálo hned na startu sezony, odehrál 15 a 16 minut, během nichž pomáhal svému týmu především na obranné polovině hřiště. Celkem vystřelil pouze 5 střel z pole a rozdal 3 asistence.