15. 05. 2019

Echo: #7 Radek Nečas

Patřil mezi nejvytíženější muže Beksy. Kapitán Radek Nečas odehrál v uplynulé sezoně 2018/2019 celkem 47 soutěžních zápasů.

Kooperativa NBL

Rovných 40 utkání odehráli pardubičtí basketbalisté v letošním ročníku Kooperativa NBL.

Více jich nebylo vinou neúspěšného play-off, z něhož vypadli po čtvrtfinálovém nezdaru s Olomouckem 0 - 4 na zápasy.

Radek Nečas patřil mezi železné muže svého týmu: vynechal pouze jedno jediné utkání! Průměrně trávil na palubovce přesně 20 minut a patřil mezi hráče, kteří měli výrazně vyšší hodnocení užitečnosti než číslo v kolonce bodů. Svůj nejpovedenější zápas odehrál na konci ledna v Opavě, kde přispěl k vítězství ceněným double-doublem: svá letošní maxima zde zaznamenal jak v bodech (10), tak v doskocích (12). Jistě není bez zajímavosti, že procentuálně patřil mezi nejlepší trojkaře Beksy, nicméně zpoza tříbodového oblouku vyslal na koš pouze 13 míčů (5/13 - 38,5%).

Průměry:

2,9 bodu + 5,1 doskoku + 2,7 asistence, koeficient užitečnosti 6,6

FIBA Europe Cup

Šest zápasů, v nich průměrně odehraných 18 minut, celkem jen 4 nastřílené body, ale 32 doskoků a 18 asistencí. To byla Šutysova souhrnná bilance v minulém ročníku FIBA Europe Cupu. V něm patřil mezi nejlépe doskakující hráče Beksy (maximem bylo 12 doskoků v Saratově, z toho 5 v útoku).

Průměry:

0,7 bodu + 5,3 doskoku + 3 asistence, efektivita 6,7

Basketball Champions League

Ve dvou kvalifikačních duelech, které se hrály hned na startu sezony, měl podobná čísla jako v obou výše uvedených soutěžích. Blýskl se šťastným košem v poslední sekundě úvodního zápasu v Nižném Novgorodu, ten ovšem nakonec v celkovém součtu obou zápasů nehrál žádnou roli, neboť ruský favorit zvládl pardubickou odvetu naprosto suverénně.