Upravit stránku
12. 05. 2019

Echo: #5 Evan Singletary


Stejně jako chorvatský křídelník Ozren Pavlovič, i americký rozehrávač Evan Singletary přišel do Pardubic až v průběhu sezony 2018/2019.

Čtyřiadvacetiletý point guard, jenž měl zkušenost s nejvyšší českou soutěží již ze svého předchozího angažmá v Ústí n. L., přišel do Pardubic na začátku března, původně na měsíční try-out. Nakonec v červenobílém dresu Beksy odehrál celý zbytek sezony, leč k postupu přes 1. kolo play-off svůj tým nedovedl.

Kooperativa NBL

Evan stihl v nadstavbové části Kooperativa NBL odehrát dvanáct zápasů.

Měl velice složitý rozjezd, neboť při dlouhodobých zdravotních problémech Richarda Williamse a Donovana Jacksona naskočil po jediném týmovém tréninku do derby ve Svitavách a hned strávil na palubovce 39 minut. V dalších utkáních šly jeho výkony nahoru, velmi solidní part odehrál i ve čtvrtfinálovém zápase číslo 1 v Prostějově, ovšem ani jeho 18 bodů a 6 asistencí nestačilo k zisku důležitého prvního bodu.

V následujících zápasech play-off už se jeho role postupně měnila (odehrál v nich postupně 29, 18 a 10 minut) a čtvrtfinálovou sérii nakonec uzavřel s průměry 9,8 bodu + 4,5 asistence.

Sezonní průměry:

8,6 bodu + 3,7 asistence + 1,8 doskoku (koeficient užitečnosti 8,7)

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti