Upravit stránku
20. 06. 2019

Echo: #24 Ondřej Výcha


Deset zápasů, v nich celkem 17 odehraných minut, první kariérní body a doskoky v nejvyšší soutěži. Taková je bilance Ondřeje Výchy v uplynulém ročníku Kooperativa NBL.

Dvacetiletý rodák z Plzně, jenž prošel projektem Východočeský basketbal, nastupoval prioritně v 1. lize mužů.

V ní si udržoval konstantní výkonnost a byl platným hráčem na obou koncích palubovky. V patnácti z jednadvaceti zápasů nastřílel dvouciferný počet bodů, přičemž jeho maximem bylo únorových 24 bodů Šlapanicím, hned jedenáctkrát doskočil 10 a více míčů. Jeho konečné průměry v této soutěži činily parádních 13,1 bodu + 9,2 doskoku (z toho 4,1 útočného!) + 4 asistence, v hodnocení užitečnosti byl jedním z nejlepších z celého týmu Beksy (18,5).

V Kooperativa NBL nastupoval jen sporadicky, nejvíce času strávil na palubovce v utkání s Nymburkem, kdy odehrál 3 minuty. Na své premiérové body v nejvyšší soutěži mužů čekal do sedmého utkání: v koncovce domácího duelu s Kolínem skóroval koš s faulem a proměnil i trestný hod, tudíž jeho souhrnná bilance v NBL zní 10 zápasů, v nich 17,1 minuty, 3 body a 2 doskoky.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti