Upravit stránku
11. 06. 2019

Echo: #19 Lukáš Brožek


Své první minuty a body v nejvyšší soutěži nasbíral v uplynulé sezoně 2018/2019 stále ještě dvacetiletý rozehrávač Lukáš Brožek.

Kooperativa NBL

Bróža naskočil do dvanácti ligových utkání, v nichž nastřádal celkem 20 minut.

Na své první body čekal do sedmého zápasu, v němž premiérově dostal více prostoru na hřišti (přes 10 minut) a Kolínu nastřílel 4 body, když proměnil jednu dvojku a oba dva trestné hody. Ve zbývajících duelech nastupoval vždy jen na několik desítek sekund, přesto v závěrečném střetnutí s Olomouckem stihl trefit i svoji první ligovou trojku.

Mnohem výraznější roli měl podle očekávání v 1. lize mužů. V této soutěži trávil na palubovce průměrně 29 minut, během nichž zapisoval velice solidních 12,8 bodu + 4,3 doskoku + 2,8 asistence. Svůj nejpovedenější zápas odehrál bezesporu na začátku března proti Plzni, které nasypal výtečných 25 bodů (dvojky 6/7, trojky 2/3, trestné hody 7/8) a díky 10 doskokům zaznamenal svůj premiérový double-double (navíc rozdal i 7 asistencí).

V evropských pohárech nastoupil pouze na jedinou minutu proti Ironi Ness Ziona.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti