30. 05. 2019

Echo: #11 David Škranc

Složitou situaci zvládl: po vynechání celého předchozího ročníku 2017/2018 se David Škranc úspěšně vrátil na palubovky a v ročníku 2018/2019 odehrál rovných 40 zápasů.

Vinou vážného zranění přišel o kompletní sezonu 2017/2018.

V přechodném období naskočil do přípravy a po jejím absolvování postupně získával zpět zápasovou jistotu. Jeho minutáž byla vzhledem k okolnostem více než slibná: v Kooperativa NBL trávil na palubovce průměrně 15 minut, ve FIBA Europe Cupu dokonce 17 a v kvalifikaci Basketball Champions League točil solidních 11,5 minuty.

Kooperativa NBL

Hned v prvním domácím duelu nasázel královéhradeckému týmu 13 bodů. V následujících pěti zápasech jeho minutáž klesla, ovšem v polovině listopadu odehrál dvě povedená utkání za sebou (Ostravě nastřílel 14 a Opavě 15 bodů) a jeho herní vytížení rostlo. V závěru sezony, v domácí derniéře v dlouhodobé části proti Ústí n. L., vylepšil své letošní střelecké maximum na 17 bodů, nicméně ve čtvrtfinálové sérii s Olomouckem se ani jednou nepřehoupl přes 5 bodů.

Průměry:

5,6 bodu + 2,9 doskoku, užitečnost 4,9

FIBA Europe Cup

David patří mezi sedm hráčů Beksy, kteří nastoupili ke všem šesti zápasům v základní fázi. Své nejpovedenější utkání odehrál proti ruskému Saratovu, jemuž nasázel 3 trojky (z pěti pokusů) a do statistik se zapsal 11 body a 4 asistencemi (efektivita 14 za 18 odehraných minut).

Průměry:

5,8 bodu + 2,7 doskoku, efektivita 6,7

Basketball Champions League

V dvojutkání proti Nižnému Novgorodu odehrál 10 a 13 minut, přičemž celkem skóroval 10 bodů.