Upravit stránku
10. 01. 2019

Dwayne Benjamin končí v Bekse


Pětadvacetiletý americký křídelník Dwayne Benjamin končí své působení v BK JIP Pardubice. Vedení klubu mu vypovědělo kontrakt kvůli závažnému porušení životosprávy.

Dwayne Benjamin přišel do Pardubic před letošní sezonou a měl být jedním z lídrů Beksy. V úvodu sezony tuto roli plnil: na startu Kooperativa NBL, v prvních čtyřech zápasech, si držel vynikající průměry 22,5 bodu + 9,3 doskoku + 3,5 asistence na zápas (trojky 48% - 11/23, užitečnost 30,5). V říjnové kvalifikaci Basketball Champions League nastřílel Nižnému Novgorodu 16 a 17 bodů, v šesti zápasech základní části FIBA Europe Cupu činily jeho průměry 14 bodů + 4,2 doskoku. Jeho posledním zápasem v pardubickém dresu bylo vítězné derby v Hradci Králové, hrané v polovině prosince: ve druhém poločase se zranil a od té doby již do hry nezasáhl.

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

“S okamžitou platností jsme rozvázali hráčský kontrakt s Dwaynem Benjaminem. Důvodem je hráčovo naprosto zásadní porušení interních pravidel klubu, která se týkají životosprávy. Hodnoty a pravidla našeho klubu jsou pro nás v těchto situacích mnohem důležitější, než individuální talent hráče. Na danou pozici budeme chtít co nejdříve přivést hráčskou náhradu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti