Upravit stránku
08. 12. 2015

Dvojí motivace v derby s Tury


Velkou touhu uspět budou mít pardubičtí basketbalisté ve středečním utkání s Tury. Odčinit budou chtít jak porážku z prvního vzájemného duelu ve Svitavách, tak pondělní debakl z Prostějova.

17. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (10/6) vs. BOHEMILK Tuři Svitavy (7/8)
středa 9. 12. v 18 hodin, Sportovní hala Dašická

Pondělní duel na Hané se pardubickému týmu vůbec nepovedl. Orlům vzdoroval jen v první čtvrtině (21:21), druhou a třetí část prohrál rozdílem 26 bodů (!) a utrpěl šestou porážku v letošní sezoně.
 
Napravit selhání z Prostějova bude prvním hnacím motorem Beksy ve středečním duelu.
 
Tím druhým bude nepochybně nečekaná říjnová porážka ze Svitav v 6. kole. "Očekávám - nejen s ohledem na porážku ve Svitavách, ale i s ohledem na pondělní neúspěch v Prostějově –, že všichni budeme mít obrovskou vnitřní motivaci předvést kvalitní výkon a zvítězit," souhlasně přikývl trenér Dušan Bohunický.
Top-skóreři obou týmů:
Beksa - D. Pandula 14,1, K. Švrdlík 12,3, L. Sanders 11,4, J. Wall 9,4, D. Škranc 7,4, V. Půlpán 6,9, O. Kohout 6,7...
Svitavy - N. Doaks 16,1, J. Jones 15,8, K. Barker 10,2, T. Teplý 10,1, J. Špaček 7,3, M. Jaroš 4,2. J. Šindelář 4,1...
 
Pardubický kouč a jeho tým se musí vypořádat se zdravotními trablemi perimetrových hráčů. Zcela jistě zůstanou mimo sestavu zranění Lukáš Kotas s Josefem Potočkem, navíc Josef Příhonský má z utkání v Prostějově zlomený nos a předpokládaná délka jeho absence činí 3-4 týdny. V minulém kole nehráli ani nemocní David Škranc s Tomášem Šoukalem...
 
I přesto je cíl pro středeční derby jednoznačný: uspět a vybojovat vítězství číslo 11. "Víme, že Svitavy mají nebezpečné střelce z perimetru, například Teplého či Špačka, které nebudeme chtít pustit k jednoduchým střelám," prozrazuje Dušan Bohunický něco z předzápasové strategie. "Velmi důležitá bude také odolnost ve hře proti rozehrávači Jonesovi, který se na útočné polovině hřiště snaží těžit z kombinace pick-and-roll, anebo z následné hry 1 proti 1," dodal kouč Beksy.

Parking u Sportovní haly Dašická

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti