Upravit stránku
11. 09. 2019

Dvakrát se Slaskem


Herní příprava pardubických basketbalistů je v polovině. V pátek a v sobotu odehrají své páté a šestké utkání, obě na palubovce polského Slasku Wroclav.

Jedno vítězství a tři porážky. Taková je prozatímní bilance Beksy v přípravných duelech.

Uspěli jsme pouze ve Valbřichu, odkud jsme si odvezli výhru 69:66, zbývající utkání - proti Starogardu Gdaňski, MSK Dabrowa Górnicza a Interu Bratislava - jsme prohráli. Nutno podotknout, že ve všech zápasech trenérům scházeli dva z očekávaných základních pilířů: nový rozehrávač Tomáš Vyoral, jenž je na světovém šampionátu v Číně, a pivot Ondřej Kohout, který laboruje se zraněným kotníkem.

Oba budou chybět i ve Wroclavi, kde v pátek i v sobotu (vždy od 18 hodin) změříme síly s domácím Slaskem. "Na dvojzápas do Wroclavi jedeme opět posunout náš výkon o kus dál," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka. "Po domácím utkání s Interem Bratislava je hodně co zlepšovat, stále však zbývá dostatek času do začátku sezony. Snad se nám podaří přenést kvalitu z tréninků i do zápasu a bude se od čeho odrazit," řekl dále Konvalinka.

Ve dvou nedávných duelech jsme inkasovali více než 100 bodů, tudíž je nasnadě, že zásadní problém máme na obranné polovině hřiště. Kde konkrétně? "V utkáních nám dělá největší problémy komunikace a přechodová fáze z útoku do obrany," odpověděl asistent kouče Scalabroniho. "Snad je to jen důsledek náročnosti celé přípravy," doplnil Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti