Upravit stránku
22. 03. 2018

Důležité vítězství


Utkání 6. kola nadstavby mezi Beksou a Opavou (93:92) hodnotili trenéři Tomáš Bartošek s Petrem Czudkem a hráči Ondřej Kohout s Radimem Klečkou.

Pozápasové ohlasy

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Utkání bych rozdělil do vln. Vstup jasně patřil Opavě, ale my jsme jí to hrozně usnadnili jednoduchými, absolutně nevynucenými ztrátami, kterými jsme soupeře dostali do zápasu. Byli jsme málo agresivní, nechávali jsme volné střelce na perimetru a oni toho využili. Hrozně důležité bylo, že jsme se ve druhé čtvrtině zvedli. Zvedli jsme se jako tým: zagresivnili jsme obranu, Opava už tím pádem neměla tak úspěšný útok a my jsme naopak v útoku získávali sebevědomí. Důležité bylo, že poločas skončil pouze o 1 bod, že rozdíl nebyl kolem 10 bodů. Chtěli jsme se ve druhé půli vyvarovat ztrát, což se dařilo, šli jsme přes Opavu, ale Opava je velmi kvalitní tým a nemohli jsme se utrhnout do výraznějšího náskoku. To se nám v závěrečné čtvrtině podařilo, ale dvě chyby v obraně, špatně vyřešené situace, hosty znovu nakoply a konec jsme zbytečně zdramatizovali. Koncovku jsme naštěstí zvládli a pro nás je to hrozně důležité vítězství."

Ondřej Kohout (hráč BK JIP Pardubice):
"Hodnocení je takové rozpačité, ale výsledek se počítá a ten je pro nás. Měli jsme hrozný začátek, což se nám v posledních zápasech stává opakovaně. Nevím, proč to tak je, ale na začátku jsme běhali po hřišti jako zmatení, ztráceli jsme balóny... V útoku jsme měli rychlé, neuvážené střely, a rychle jsme prohrávali. Tahle nemůžeme vstupovat do zápasů. Kromě první čtvrtiny jsme ale zápas odehráli tak, jak jsme si asi představovali. Dnes šlo hlavně o vítězství a to bereme my. Jedeme dále."

Petr Czudek (trenér BK Opava):
"Začali jsme velice dobře, měli jsme excelentní první čtvritnu, využili jsme toho, že domácí nebyli tak agresivní. Pak přišel jejich nápor, ztratili jsme 15bodový náskok a ve druhém poločase šel soupeř do vedení. My jsme sice v závěru ještě zápas zdramatizovali, ale šťastná trojka na konci už nic neřešila. Největší problém jsme měli na doskoku, tam jsme propadli. V první půli měli domácí 8 útočných doskoků, v šatně jsme si řekli, že je to hrozně moc a ve druhé jich Pardubice měly 13... Chyběl nám Václav Bujnoch, protože dneska se tady dalo vyhrát. Nicméně jsme si dokázali, že jsme schopni hrát vyrovnaně i v Pardubicích. Uvidíme, jak se vyvine play-off, kdo na koho narazí. Jedeme dál, chceme být co nejvýš."

Radim Klečka (hráč BK Opava):
"Měli jsme excelentní vstup do zápasu, ale připadám si, že se opakuji po každém prohraném zápase: trápí nás obranné doskoky. Pardubice nás přeskákaly, tím se chytly. I když na začátku prohrávaly, nepanikařily, pomalu nás dotahovaly. V závěru to už bylo buď a nebo... Možná jsme se zbytečně dlouho spoléhaly na trojky, které nám sice na začátku padaly, ale měli jsme se pokusit dostávat balón i pod koš, abychom měli pestřejší zakončení. Myslím si, že divácky to bylo atraktivní utkání, pěkný souboj o druhé místo."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti