Upravit stránku
10. 02. 2024

Důležitá výhra


Poslední utkání před reprezentační přestávkou jsme zvládli a z kolínské palubovky si odvážíme velmi důležitou výhru. Ve druhém poločase jsme inkasovali pouhých 23 bodů!

4. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BC Geosan Kolín vs. BK KVIS Pardubice 63:89
(19:23, 21:25, 12:22, 11:19)

Do hry už se vrátil uzdravený rozehrávač Petr Šafarčík, naopak kromě zraněných Davida Pekárka a Michala Svojanovského nově chyběl i nemocný Kameron Chatman. Vedli jsme téměř celé utkání, domácí byli mírně vpředu jen několik desítek sekund v první čtvrtině (nejvíce v 8. minutě - 17:14). O našem přesvědčivém triumfu jsme rozhodli mezi 25. a 35. minutou, tuto pasáž jsme ovládli 24:5. Pomohli jsme si výtečnými trojkami (11/20, Geosan jen 5/28), Tomáš Vyoral téměř dosáhl na ceněný triple double.

První duel po reprezentační přestávce odehrajeme 28. února, kdy ve Sportovní hale Dašická vyzveme Ústí nad Labem.

Průběh utkání

Po úvodních dvou minutách platil průběžný stav 7:9, přičemž oba dva týmy proměnily všechny své střelecké pokusy z pole (domácí 3/3, my 4/4). O 17 z našich 23 bodů v první čtvrtině se postarali podkošoví hráči Jure Škifić (8), Kamil Švrdlík (5) a Tyere Marshall (4).

Do 13. minuty vtěsnali své body Petr Šafarčík (trojka) s Tomášem Vyoralem a posunuli průběžný stav na 22:30, o chvíli později Jure Škifić trojkoval na 26:35 a v 18. minutě nám Josef Potoček trojkou a zanedlouho jedním proměněným trestným hodem za technickou chybu poprvé zajistil dvouciferný náskok (stav 33:43). V první půli jsme si hodně pomohli k průběžnému vedení výbornými trojkami (6/11).

Druhý poločas otevřel Josef Potoček svojí druhou úspěšnou trojkou (stav 40:51), a byť jsme za necelé 4 minuty třetí čtvrtiny nasbírali 5 osobních chyb (domácí do té doby ani jedinou), stále jsme se drželi bodově vpředu. Ve 27. minutě se Jure Škifić prosadil precizní hrou zády ke koši a o chvíli později pohodlně zakončil parádní kombinaci Tyere Marshall - 12,5 minuty před koncem jsme vedli o slibných 14 bodů (stav 47:61). Rozdíl ve skóre pak narůstal prakticky až do konce zápasu, v předposlední minutě jej Kamil Švrdlík svou druhou proměněnou trojkou zaokrouhlil na maximálních 30 bodů (59:89).

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na portálu NBL.cz.

Pozápasové komentáře

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín):

"Pardubice zaslouženě vyhrály, odehrály dobrý zápas. Bohužel poslední měsíc, co my hrajeme, to je naše realita. Děláme nejvíc, co můžeme, bohužel to na soupeře z A1 nestačí. Nedá se nic dělat, my se s tím musíme poprat a pokračovat dál. Tak doufám a věřím, že to bude lepší."

Lukáš Stegbauer (hráč BC GEOSAN Kolín):

"V dnešním zápase jsme bohužel nepodali výkon hodný vítězství. Skončilo to o 26 bodů. Ze začátku, v prvním poločase, jsme se s nimi nějak drželi, ale ve třetí čtvrtině jsme úplně odpadli. Přestali jsme dělat věci, které jsme si řekli a dopadlo to, jak to dopadlo. Začíná pauza, musíme se dát dohromady, trošku vypnout a snad další zápas už bude mnohem lepší."

Vanja Miljkovič (trenér BK KVIS Pardubice):

"Prvně pogratuluji svému týmu k vítězství. Je velmi důležité takhle před pauzou mít tým v dobré náladě. Je potřeba si odpočinout a připravit se na nadcházející tréninky po pauze. Po reprezentační přestávce máme spoustu důležitých zápasů. Výsledky to možná úplně dobře neukazují, ale dnešního zápasu jsem se bál, protože dva naši hráči byli nemocní, ale stejně se rozhodli přijet. Přeji hodně štěstí Kolínu do zbytku sezony."

Marek Simonides (hráč BK KVIS Pardubice):

"První poločas jsme se s nimi chvíli tahali, ale ve druhém poločase se ukázalo, že jsme se na ně dobře připravovali a nakonec jsme zápas vyhráli. Chtěl bych poděkovat za jedny z prvních minut v lize, velmi si toho vážím."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti