Upravit stránku
24. 09. 2022

Držíme spolu


Šestibodovou porážkou s bosenskou Igokeou vstoupili pardubičtí basketbalisté do skvěle obsazeného mezinárodního turnaje Liburnia cup v chorvatské Opatiji. 

Nesmírně kvalitní soupeř, jenž i v letošní sezoně bude hrát Basketball Champions League, měl po většinu zápasu navrch.

Vedli jsme jen v úvodní pětiminutovce, jinak jsme se úřadujícím bosenským šampiónům dívali z menší či větší vzdálenosti na záda.

"Ukázali nám, jak dokáží být efektivní. V prvním poločase nám docela rychle odskočili do šestnáctibodového vedení," podotkl pivot Jan Štěrba. Právě on patřil mezi hráče, kteří se na palubovce podíleli na velké stíhací jízdě, kterou jsme zahájili ještě v průběhu druhé čtvrtiny. Od stavu 18:34 jsme vyhráli další úsek hry 12:2 a po Štěrbově úspěšné trojce jsme snížili na 30:36. Po přestávce se rozdíl dlouho držel mezi osmi až dvanácti body, ale v závěrečné čtvrtině jsme se přitáhli až na rozdíl jediného koše. "I když jsme ve druhé půli dotahovali, bohužel jsme neudělali ten poslední krok, abychom zápas otočili v náš prospěch," řekl dále Jan Štěrba.

Šance určitě byly, ovšem v rozhodné pasáži jsme nakupili do krátkého úseku 3 míčové ztráty a jednu z nich soupeř potrestal klíčovým košem, po němž odskočil mimo dosah jediného koše. "Určitě si z tohoto zápasu můžeme vzít to, jak se má hrát basket na seriózním levelu." Jan Štěrba vypíchl ještě jedno důležité pozitivum: "Ukázali jsme, že držíme spolu jako tým a nikdy se nevzdáváme, i když prohráváme nějakým větším bodovým rozdílem!"

Vyo: Nejlepší zápas v přípravě

Spokojenost s předvedeným výkonem dal najevo i rozehrávač Tomáš Vyoral. "Když se podíváme na celkové skóre, dá se říct, že jsme odehráli velice solidní zápas. Řekl bych, že náš nejlepší v přípravě," uvedl top-skórer Beksy, jenž nastřílel Igokee 18 bodů a přidal 4 asistence.

Jedním dechem však dodal: "Myslím si, že to mohlo být ještě lepší. V prvním poločase jsme udělali několik zbytečných ztrát," poukázal Vyo na velký limit naší hry. V úvodní dvacetiminutovce jsme ztratili 13 míčů, z čehož soupeř nastřádal 16 snadných bodů. "Některé ztráty byly úplně zbytečné. Nebyly způsobené nějakým jejich extra tlakem, ale faktem je, že Igokea hraje hodně fyzický basket, na což nejsme z naší ligy zvyklí. Ve druhém poločase už jsme se s tím popasovali daleko lépe a ztrát jsme měli mnohem méně."

Ve druhém poločase jsme byli favoritovi naprosto rovnocenným protivníkem, dokonce jsme jej vyhráli 42:39.

"Hráli jsme s daleko větším přehledem v útoku. Dobře jsme si půjčovali balón a nacházeli jsme volné střelce, kteří své střely proměňovali," ocenil Vyo kvalitní souhru na útočné polovině hřiště. "Z našeho pohledu to byl každopádně vydařený zápas."

Byť jsme v něm byli téměř neustále bodově pozadu a ani mocným finišem jsme výsledné skóre nepřeklopili v náš prospěch, kvalitním výkonem jsme ukázali, že na start Kooperativa NBL budeme dobře připraveni. "Příprava se blíží ke konci, naše výkony by měly mít vzestupnou tendenci. V neděli nás čeká další zápas a my bychom chtěli hrát ještě o něco lépe. Každé utkání potřebujeme využít hlavně k tomu, abychom se lépe a lépe sehráli s našimi novými dlouhými hráči," doplnil Tomáš Vyoral.

V nedělním duelu bude naším soupeřem chorvatský Split, který ve druhém pátečním semifinále prohrál s italským UEB Cividale 74:87. "Split má menší tým, takže jedním z klíčových faktorů bude náš doskok. Cividale mělo v pátek o 18 doskoků víc! Druhým důležitým faktorem bude obrana Shannona Shortera, který je výborný skórer. V utkání s Cividale zaznamenal téměř polovinu bodů svého týmu," upozornil kouč Dino Repeša na produktivního amerického rozehrávače, jenž 27 ze svých 33 bodů nasázel již v prvním poločase!!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti