Upravit stránku
06. 01. 2020

Drželi jsme pospolu


Navzdory nepovedené první čtvrtině Beksa vstoupila do nového kalendářního roku úspěšně a z ústecké palubovky si přivezla velice důležité vítězství.

To se však - podle očekávání - nerodilo snadno.

V úvodní fázi utkání jsme kupili chyby na obou polovinách hřiště. "Neměli jsme dobrý vstup do zápasu," souhlasně přikývl kapitán Radek Nečas. "Často jsme zaspali v obraně, Ústí nás dostalo pod tlak, jeho hráči nás snadno obcházeli jeden na jednoho. Možná se na nás ještě projevila pauza z přelomu roku," zamýšlel se pardubický pivot. Rozehrávač Tomáš Vyoral souhlasil: "Bránili jsme špatně a v útoku jsme měli špatné procento střelby, i když hodně střel bylo volných. Prostě nám nepadaly."

Zatímco mezi 1. a 10. minutou jsme proměnili pouhé 4 z dvaceti střel z pole a nastřádali jen 11 bodíků, od 11. do 20. minuty jsme přidali dalších 25 bodů! "Od druhé čtvrtiny se naše hra zlepšila. Začali jsme líp pohybovat balónem, taky nám něco padlo z dálky, což nám ulevilo i ve hře zpod koše," kvitoval Vyo zlepšenou produktivitu. "Naštěstí to domácím na začátku zápasu nepadalo z dálky, takže nám neodskočili na větší než sedmibodový rozdíl a nám se povedlo ještě do poločasu přehoupnout skóre na naši stranu," okomentoval Šutys obrat z -7 na +3 body.

Nejvydařenější pasáž jsme odehráli ve třetí čtvrtině.

Výrazně jsme přidali v obraně, tlačili jsme hráče Slunety do těžkých střel a ti proměnili jen jedinou z devíti střel.

Výsledkem byla šňůra 2:11 a průběžný stav 35:47 po 26 odehraných minutách. "Ve třetí čtvrtině jsme se rozjeli," podotkl Tomáš Vyoral a Radek Nečas souhlasil. "Po změně stran jsme si dobře vypomáhali v obraně, lépe jsme zavírali prostor pod košem a Ústí se stále nemohlo trefit za tři body, díky čemuž jsme si vypracovali dvouciferný náskok." Ten osm minut před koncem ještě narostl až na maximálních 14 bodů (49:63), leč o definitivní úprk se bohužel nejednalo. I naším přičiněním. "Pod dojmem velkého vedení jsme možná trochu polevili a domácí vycítili šanci, ale podržel nás Tomáš Vyoral, jenž trefil těžké trojky a dovedl nás k výhře," ocenil Šutys přínos svého parťáka, který nasázel 26 bodů!

"Ve čtvrté čtvrtině jsme udělali pár hloupých ztrát a soupeř se znovu dostal na dostřel, ale koncovku jsme si docela pohlídali," konstatoval Vyo. Co bylo podle něj klíčové v momentech, kdy jsme ztráceli slibné vedení a dovolili Ústí snížení na rozdíl pouhých 3 bodů? "Je důležité držet pospolu, nevyčítat si chyby, protože ty udělá každý. Dokázali jsme se navzájem povzbudit, jak na hřišti, tak při time-outu, pomohli jsme si. Pak jsme párkrát ubránili a sami skórovali." Velký podíl na zvládnuté koncovce měl právě Tomáš Vyoral.

Po třízápasové pauze, vynucené zraněním, se vrátil ve velkém stylu.

Na startu sice minul pět střel z pole v řadě, ovšem v dalším průběhu už trefil 6 z jedenácti pokusů a 11 ze čtrnácti šestek.

Na palubovce strávil bezmála 35 minut a zejména v posledních minutách se musel vypořádat se značným tlakem domácích hráčů, kteří ho leckdy zdvojovali i ztrojovali. "Ke konci už jsem neměl moc sil, ale vzhledem k tomu, že se Pulpy vyfauloval, jsem s balónem hrál většinou já. Myslím si ale, že jsme závěr docela zvládli. Hráli jsme dlouhé útoky na 24 sekund, vynutili jsme si fauly, takže to bylo o tom, dát šestky," popisoval napínavou koncovku.

Vítězství - jedenáctého v  letošním ročníku Kooperativa NBL - si velmi váží. "Od třetího do šestého až sedmého místa jsou týmy na rozdílu dvou výher, takže je důležité, abychom podobné zápasy s týmy, které mají stejnou nebo podobnou bilanci jako my, co nejlépe zvládali. Není to nic samozřejmého a jistého, že bychom je měli vyhrávat, ale když se to povede, kor na hřišti soupeře, jen to velké plus," zakončil Tomáš Vyoral své hodnocení.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti