11. 01. 2022

Druhý tým pokořen

Čtvrtý zápas, čtvrtá výhra! Beksa si po Novém roce drží stoprocentní úspěšnost. V dohrávce 1. kola NBL si vyšlápla na druhou Opavu, jíž skolila skvělým obratem ve druhém poločase.

DOHRÁVKA 1. KOLA ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Pardubice vs. BK Opava 85:73
(20:20, 16:19, 28:17, 21:17)

Téměř celý první poločas jsme se Slezanům dívali na záda, byť z nijak výrazné vzdálenosti (nejvíce jsme prohrávali o 8 bodů). Ještě 12,5 minuty před koncem jsme zaostávali o 1 bod (53:54), jenže pak se začaly dít velké věci. Rozparáděným Tomášem Vyoralem vedená Beksa zapnula turbo, úsek od 28. do 33. minuty ovládla naprosto drtivě 17:2 a kontrolovaně si došla pro čtvrté vítězství v řadě! "Do zápasu jsme přišli mentálně i fyzicky připraveni. Velmi důležitá pro nás byla energie od našich fanoušků, zvlášť na konci prvního poločasu. Jsou naším šestým hráčem a za to jim moc děkujeme," zdůraznil spokojený trenér Dino Repeša.

Jen necelé dvě minuty jsme si v první půli užili mírného vedení (nejvíce o 3 body - 18:15), jinak jsme většinou byli pozadu. Hosty skvěle dirigoval playmaker Jakub Šiřina, jenž do přestávky stihl výtečných 9 asistencí (!), pod košem vládl 220 cm vysoký Mattias Markusson. Zejména ve druhé čtvrtině jsme si poměrně obtížně vytvářeli dobré střelecké pozice, a tak jsme v 16. minutě prohrávali 27:35. "Bylo tam pár situací, kdy jsme nedodrželi náš plán," říkal rozehrávač Tomáš Vyoral v přestávkovém rozhovoru pro BeksaTV. "Potřebumeme to zlepšit, také se musí v útoku zapojit víc lidí, abychom dávali víc bodů," poukázal na skutečnost, že v první půli se dokázalo prosadit víceméně jen trio Vyoral-Burda-Šafarčík, které se společně složilo na 30 bodů (zbytek týmu jen 6).

Po dvou minutách druhého poločasu Opava znovu odskočila (39:46) a ještě v polovině 28. minuty jí dunkujnící Markusson vrátil těsný náskok (stav 53:54). Záhy však rozjetý Tomáš Vyoral vtěsnal do 43 sekund dvě trojky a od té chvíle už jsme měli navrh. Do konce třetí čtvrtiny jsme natáhli naši šňůru na 11:0, v úvodní tříminutovce závěrečné části hry skórující Petr Šafarčík, Dantez Walton a Kamil Švrdlík navýšili rozdíl na 14 bodů (70:56) a od té doby už jsme Slezany nepustili na dostřel. Zápas definitivně zavřel svou druhou trojkou Petr Šafarčík, jenž 3 minuty před koncem posunul průběžný stav na 78:66. "Škoda prvního poločasu, kdy jsme nedali nějaké jednoduché střely, ale v tom druhém se náš výkon zlepšil, zvlášť 24 asistencí je výborné číslo. V útoku jsme hráli velmi dobře, také obrana nám fungovala, dostat od druhého nejlepšího týmu 73 bodů je solidní," zhodnotil duel trenér Dino Repeša.

Klíčová čísla:

• tříbodová střelba 40,9% (9/22) - 25,9% (7/27)
  • body hráčů z lavičky 31 - 12

Fantastický zápas odehrál Tomáš Vyoral, jenž vylepšil své sezonní maximum na 27 bodů (dvojky 7/8, trojky 3/6, trestné hody 4/6, +7 asistencí +7 doskoků, užitečnost 38!!!). Měli jsme další tři dvouciferné střelce: Petr Šafarčík zapsal 18 bodů (z pole 7/10, z toho trojky 2/2, trestné hody 2/2) a Matěj Burda (trojky 3/3!) s Philem Henrym (dvojky 4/5) nastříleli po 12 bodech. V opavském týmu dva hráči zaznamenali double-double: Mattias Markusson za 19 bodů + 11 doskoků (19 bodů nastřádal i Radim Klečka, trojky 4/9), Jakub Šiřina za 11 bodů a stejný počet asistencí.

Kompletní statistiky jsou k dispozici na webu nbl.cz.