Upravit stránku
31. 03. 2017

Druhý s prvním: Beksa vyzve Nymburk


Ještě to není zápas play-off, zápasy vyřazovací části začnou ve druhém dubnovém týdnu. I poslední duel dlouhodobé části však bude mít obrovský náboj: Beksa vyzve Nymburk!

9. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BK JIP Pardubice (23/7) vs. ČEZ Basketball Nymburk (29/1)
sobota 1. 4. v 18 hodin, Sportovní hala Dašická

Nymburk dosud ztratil v ligové soutěži jediné utkání - v polovině prosince prohrál v Pardubicích 77:81.

Hrálo se ve fantastické kulise 1350 diváků a stejně napěchovaná bude Sportovní hala Dašická i tentokrát.

Kromě tradičně skvělé divácké podpory bude hnát Beksu i vědomí, že Nymburku dokáže srdnatě vzdorovat. "Kromě prvního zápasu v sezoně jsme s Nymburkem hráli třikrát velmi vyrovnaně, jednou jsme vyhráli, takže není vůbec důvod, abychom do zápasu nešli s maximálním sebevědomím," burcuje trenér Tomáš Bartošek.

Pardubičtí si v minulém kole zvedli náladu, když po předchozích dvou porážkách v Praze a s Kolínem uspěli na žhavé děčínské palubovce. Těžký výjezd absolvoval i Nymburk, jenž sice v Opavě prohrál první čtvrtinu šestibodovým rozdílem, ovšem poté dokráčel k přesvědčivé výhře 103:82 (nejvíce bodů: Meier 20, Lawrence 16, Sant-Roos 14, Holt 14, Hruban 14...).

Ligovým top-skórerem nymburského týmu je rozehrávač Bryon Allen, jenž průměrně zapisuje rovných 14 bodů a navrch rozdává 3,1 asistence. Howard Sant-Roos, aktuálně druhý nejužitečnější hráč NBL, střílí 13,4 bodu (k tomu 5,9 doskoku a 3,5 asistence), další křídelník Vojtěch Hruban přispívá 11,7 bodu (trojky 41,6% - 52/125). Největší podkošovou hrozbou je Anthony Meier - v minulém kole nasázel Opavě 20 bodů (trojky 4/4) a jeho sezonní průměr činí 12,4 bodu (trojky 48,1% - 38/79).

Pardubickým trenérům bude scházet dlouhodobě zraněný rozehrávač Josef Příhonský, nemoc vyřadila z tréninkového procesu Lukáše Kotase, jehož start je nejistý.

Tomáš Bartošek: Jako rovný s rovným

Nakolik tým povzbudil úspěšný výsledek z Děčína?
"Samozřejmě je to velké povzbuzení, hlavně v tom směru, že jsme se vrátili k naší rychlé hře. V zápase jsme předvedli mnoho rychlých protiútoků, a i když jsme ze všech neskórovali, pozitivní bylo, že jsme se znovu rozeběhli. I v postupném útoku byly pozitivní momenty, byli jsme schopni si vytvořit dobrými akcemi otevřené střelecké pozice. Zmínil bych ještě zlepšenou komunikaci - nedocházelo k takovým chybám, jako v předchozím zápase."

Nedlouho před startem play-off nás čeká zápas s Nymburkem. Vítáte tento náročný test právě v tuto dobu?
"Jako v každém zápase s Nymburkem, i teď se dá očekávat skvělý basketbal. Přirovnal bych to k utkáním evropského poháru, který oba týmy hrály. Očekávám stejné tempo, stejné nasazení. Když se ohlédneme do předchozí části sezony, vždy po zápasech evropského poháru jsme hráli velmi rychle, drželi jsme si tempo z FIBA Europe Cupu. V tomhle směru hrát s Nymburkem těsně před play-off je výhoda. Můžeme si vyzkoušet naše věci a naše řešení v daleko větší rychlosti, než v ostatních zápasech NBL."

Jaké faktory by měly spolurozhodnout o úspěchu v dnešním utkání?
"Nymburk se prezentuje ohromně rychlým přechodem do útoku, který jim musíme zastavit, to bude jedna z klíčových věcí. Dále bych zmínil eliminaci útočného doskoku, aby neměli opakované střely, a třetí věc je hrát jako rovný s rovným. Chceme vyhrát, chceme být úspěšní. Kromě prvního zápasu v sezoně jsme s Nymburkem hráli třikrát velmi vyrovnaně, jednou jsme vyhráli, takže není vůbec důvod, abychom do zápasu nešli s maximálním sebevědomím."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti