Upravit stránku
25. 04. 2023

Druhý bod pro SLUNETU


Beksa prohrála ve čtvrtfinálové sérii s Ústím n. L. podruhé v řadě. Zápas číslo 3 ovládla domácí SLUNETA o 8 bodů a v sérii, hrané na čtyři vítězné zápasy, tak vede 2 - 1.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 3:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK KVIS Pardubice 93:85
(12:24, 29:21, 27:19, 25:21)

Stav série: 2 - 1

Obnovené zranění ruky ze zápasu číslo 2 bohužel nepustilo do hry rozehrávače Petra Šafarčíka, naopak poprvé zasáhl do play-off klíčový pivot Robert Rikić. Zápas jsme rozehráli výtečně a již v první čtvrtině jsme se odpoutali až na 14bodový rozdíl, ovšem domácí tým postupem času roztočil ofenzívní obrátky do (pro nás bohužel) obvyklých parametrů a v závěru třetí čtvrtiny už byl vpředu o 11 bodů. V poslední části jsme se ještě dokázali přitáhnout na rozdíl jediného koše, ovšem SLUNETA si velmi rychle vzala zpět dvouciferný náskok a v koncovce zkontrolovala druhou výhru v sérii. "Gratuluji domácímu týmu k vítězství. Klíčová byla ústecká šňůra 18:3 na začátku druhého poločasu. Sice jsme se ještě vrátili do těsného bodového kontaktu, až na rozdíl 2 bodů, ale už jsme neměli sílu na to, abychom utkání dovedli do dramatičtější koncovky a otočili ho," uvedl trenér Dino Repeša.

Průběh utkání

Bylo odehráno navlas přesně 5 minut, když Josef Potoček neomylně zacílil zpoza tříbodového oblouku a posunul průběžný stav již na 0:13!!! Zatímco my jsme trefili 6 z prvních 8 střel z pole, domácí všech prvních 8 pokusů minuli, a tak čekali na úvodní koš až do 6. minuty. Dvakrát v průběhu první čtvrtiny narostl rozdíl ve skóre až na 14 bodů: nejprve v 7. minutě po trojce Tomáše Vyorala (4:18), poté v 10. minutě po ukázkově zahraném rychlém protiútoku po ose DeMarco Dickerson-Nick Neal-DeMarco Dickerson (10:24).

V úseku od 10. do 15. minuty však SLUNETA využila několika našich míčových ztrát ke snadnějším bodům a natáhla svou šňůru na 16:7, na konci 17. minuty už Tony Hicks trojkoval na rozdíl jediného koše (stav 35:38). Dvěma slepenými koši nám sice vrátil vyšší vedení DeMarco Dickerson, leč ve druhé čtvrtině jsme nakonec inkasovali 29 bodů a náš náskok se výrazně smrskl.

Hned zkraje třetí části hry jsme o něj přišli úplně.

Po několika nevynucených ztrátách míče (do třetí čtvrtiny jsme jich nakupili hrozivých 7!) ústečtí basketbalisté zaznamenail tři koše s faulem v řadě (Svejcar 2 a Pecka 1) a na konci 22. minuty poprvé v zápase vedli. Pasáž od 21. do 24. minuty skončila 18:3 (!), za 5,5 minuty tohoto hracího období jsme inkasovali 23 bodů a propadli jsme se do dvouciferné ztráty (stav 59:48). Do hry nás vrátil rychlými 8 body DeMarco Dickerson a 11 minut před koncem jsme byli pozadu o jediný koš (stav 66:64).

Ústí nám definitivně ukázalo záda mezi 36. a 37. minutou.

Po Martinově přesné trojce jsme v útoku ztratili míč a Johnson záhy dunkoval na 82:71. Poté jsme sice opakovaně dokázali skórovat, jenže v obraně jsme nedokázali zastavit soupeřovy klíčové muže, především Hickse se Svejcarem, kteří domácím zajistili první domácí triumf nad Beksou v letošním ročníku Kooperativa NBL. "Začali jsme velmi dobře. SLUNETA dlouho nedala koš a rychle jsme vedli o 13 bodů, ale pak, po prostřídání, jsme bohužel nepokračovali s takovou obranou, jakou hrála první pětka. Po prvním poločase jsme vedli o 4 body, ale měli jsme vést vyšším rozdílem, ještě 2,5 minuty před přestávkou jsme byli ve vedení o 10 bodů," řekl dále kouč Beksy. "Do druhého poločasu jsme vstoupili se stejnou sestavou, jaká velice dobře zahájila zápas, ale Ústí udělalo šňůru 18:3, což bylo pro konečný výsledek klíčové. " dodal Dino Repeša.

I rozehrávač Tomáš Vyoral litoval ztráty slibně rozehraného duelu. "Začali jsme výborně. Ačkoliv domácí měli nějaké volné střely, netrefovali je. Možná měli v hlavách, že hrají doma a musí, nicméně si myslím, že to bylo i zásluhou naší obrany, snažili jsme se u nich být blízko. V útoku jsme si výborně pouštěli míč z ruky, hráli jsme kolektivně a vytvořili jsme si dvouciferný náskok," okomentoval Vyo nejpovedenější pasáž Beksy. "Od druhé čtvrtiny mi přišlo, že naše hra sklouzla někam, kam neměla. Nemůžeme v první čtvrtině dostat 12 bodů a v dalších třech 81... Takhle se play-off prostě nehraje. I kdybychom měli vyhrát 52:50, je to lepší, než dostat 80 bodů za tři čtvrtiny." Stejně jako Dino Repeša, i Tomáš Vyoral míní, že naše poločasové vedení mělo být vyšší. "Měli jsme vést víc než o 4 body. Z pohledu domácích bylo klíčové, že nás do přestávky stáhli. Ve druhém poločase už jsme nebyli schopni zastavit ústecké hráče jak na pick-and-rollu, tak ve hře 1 na 1," dodal Vyo.

Utkání číslo 4 je na programu zítra, ve středu 26. dubna od 18 hodin, opět v ústecké hale.

V závěru týdne se série znovu vrátí do Pardubic, pátý duel se bude hrát v sobotu 29. dubna od 17:30 ve Sportovní hale Dašická. Vstupenky na tento zápas můžete zakoupit již nyní online v síti Ticketportal.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti