Upravit stránku
12. 10. 2018

Druhé derby v řadě


V minulém utkání rozstříleli Královské sokoly, nyní pardubické basketbalisty čeká další atraktivní derby - ve Svitavách je vyzvou dosud taktéž neporažení Tuři.

4. KOLO KOOPERATIVA NBL:

DEKSTONE Tuři Svitavy (3/0) vs. BK JIP Pardubice (2/0)
sobota 13. 10. v 17 hodin

Beksa na startu NBL nezaváhala. Ústí n. L. a Hradci Králové vysázela celkem 210 bodů (!) a zapsala plný bodový zisk.

Stoprocentní jsou však dosud i Tuři, kteří postupně porazili Brno (73:67), Děčín (84:69) a v hlavním městě i USK Praha (80:82).

Náš tým v minulém kole nastřílel Královským sokolům 114 bodů i přesto, že mu scházel zraněný bodový lídr Donovan Jackson (o jeho sobotním startu se rozhodne v den utkání). Svitavy vedli k triumfu nad USK především rozehrávač Roman Marko (21 bodů + 8 asistencí) a pivot Russell Woods (17 bodů). Po třech odehraných kolech je nejlepším střelcem Turů právě Marko, jenž pokaždé zaznamenal dvouciferný počet bodů a jeho aktuální průměr činí 18,7 bodu na zápas (+ 7,3 asistence). Dvouciferný průměr mají ještě Sean Obrien (15,7 + 11,7 doskoku) s Pavlem Slezákem (12,7).

"Očekáváme náročné utkání, už proto, že Svitavy jsou doma nebezpečnějším týmem než venku," předeslal trenér Levell Sanders. Co podle něj nejvíce charakterizuje současný tým Turů? "Co se týče jejich herního projevu, snaží se o rychlou přechodovou fázi, na útočné polovině pak využívají své dobré střelce."

Stejně jako v ostatních duelech, i tentokrát se Beksa bude soustředit především na sebe, na svůj vlastní výkon. Důraz bude kladen zejména na defenzivní fázi hry. "Pokud jde o nás, klíčová je maximální koncentrace na obranu, nenechat domácí skórovat jednoduché koše," přikývl Ell. "Budeme chtít hrát dostatečně agresivně, dostat Svitavy z jejich stylu hry. Musíme pro domácí udělat všechno těžké, snažit se jim utkání co nejvíce znepříjemnit."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti