17. 02. 2023

Druhá loupež v Opavě

Skvěle! Beksa ovládla i třetí vzájemné měření sil s Opavou v letošní sezoně, přičemž už podruhé uspěla na soupeřově žhavé palubovce! Zvítězili jsme o 18 bodů a před repre-pauzou jsme vylepšili naši bilanci na 15/9.

4. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA 1:

BK Opava vs. BK KVIS Pardubice 66:84
(18:20, 16:23, 14:26, 18:15)

Od úvodního rozskoku jsme nastolili na obou polovinách hřiště velmi dobré tempo. Vedli jsme téměř celý zápas, a až na krátkodobé výpadky, zejména při obranných doskocích či v útoku při nevynucených míčových ztrátách, jsme utkání plně kontrolovali. Nejdominantnější výkon jsme předvedli v úseku od 24. do 32. minuty, který jsme ovládli zcela drtivě 25:3 (!!!), čímž jsme zvýraznili rozdíl ve skóre na maximálních 31 bodů! "Jsem rád za dnešní výkon a výsledek. Musím našim klukům pogratulovat. Dnes jsme předvedli ještě lepší výkon, než ve středu proti Ústí," ocenil trenér Dino Repeša výtečný výkon svého týmu.

Petr Šafarčík stihl během necelých 3 minut nastřádat našich úvodních 7 bodů, ovšem na začátku zápasu nás velmi trápil obranný doskok: Opava pod naším košem uzmula v rozmezí 2,5 minuty (!) 4 míče, několikrát skórovala z druhých šancí a na konci 7. minuty už vedla po Šiřinově trojce 12:9. I díky dvěma úspěšným trojkám z rukou střídajících Filipa Novotného a Jana Štěrby jsme si vzali do konce první čtvrtiny mírný náskok zpět, a byť Gniadek s Kouřilem kontrovali též dvěma trojkami, v polovině druhé části jsme se stále drželi vpředu (stav 28:33). Mezi 16. a 18. minutou jsme pak 8 body v řadě poprvé odskočili do dvouciferného trháku, když Tomáš Vyoral snadným košem po útočném doskoku posouval průběžný stav na 30:41, a do druhé půle jsme nakonec šli s 9 body k dobru.

A vstoupili jsme do ní výtečně - přesnými tříbodovými zásahy Josefa Potočka a Tomáše Vyorala, mezi něž vtěsnal svůj pvní koš Jakub Mokráň, a tak jsme v 22. minutě vedli o 13 bodů (stav 36:49). Domácí poté sice opět doskočili pod naším košem několik míčů a i díky dvěma trojkám se přitáhli na 45:52, leč v následující pasáži jsme se jim začali definitivně ztrácet z dohledu. Josef Potoček kontroval trojkou s faulem, Tomáš Vyoral vtěsnal do 26. minuty 5 bodů (trojku a dvojku) a necelých 14 minut před koncem, po šňůře 0:9, jsme rázem měli 16bodový polštář (stav 45:61).

Ve velké pohodě hrající Vyo proměnil v 28. minutě i těžkou trojku v poslední sekundě limitu na útok a v závěru této části hry, po dvou úspěšných šestkách Petra Šafarčíka a trojce Jana Štěrby, jsme navýšili rozdíl přes 20bodovou hranici (stav 48:69). Razítko na náš nesmírně cenný a naprosto zasloužený triumf jsme dali v úvodních dvou minutách poslední čtvrtiny 8 body v řadě (Kamil Švrdlík zpod koše a Tomáš Vyoral s Janem Štěrbou po jedné trojce - stav 48:77). "Opava je doma silná, ale dnes jsme byli lepší a neuvěřitelné se stalo skutkem: už potřetí v letošní sezoně jsme porazili Opavu. Teď si dáme pár dní pauzu a znovu se dáme do práce," doplnil kouč Dino Repeša.

Pozitivně mohl hodnotit vítězný duel i jeden z klíčových mužů Petr Šafarčík. "Jako tým jsme podali asi nejlepší výkon v letošním ročníku Kooperativa NBL," vyzvedl Peca nikoliv konečný výsledek, nýbrž cestu, která k němu vedla: parádní týmový výkon. "Od začátku jsme Opavu nepustili do utkání a postupně jsme se jí bodově vzdalovali. V závěru domácí sice výsledek zkorigovali, ale to už jsme měli dostatečný náskok," dodal Petr Šafarčík.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Autor fotografie: Ondřej Kovalčík/BK Opava