Upravit stránku
30. 08. 2016

Drtivý závěr a první výhra v přípravě


První ze dvou herních testů, které absolvují na Slovensku, pardubičtí basketbalisté zvládli: na palubovce BC Prievidza zvítězili 16bodovým rozdílem.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

BC Prievidza vs. BK JIP Pardubice 79:95
(13:24, 25:22, 22:19, 19:30)

Body: Autrey 21, Půlpán 16, Burnett 16, Wall 13, Potoček 12, Škranc 6, Švrdlík 5, Kohout 4, Nečas 2

Bekse scházeli nemocný Dušan Pandula a zranění Lukáš Kotas, Josef Příhonský a Tomáš Šoukal, na Slovensko neodcestoval ani Karel Formánek.

Začátek vyšel pardubickému týmu skvěle: od stavu 4:0 nasázel 14 bodů v řadě a rychle vedl dvouciferným rozdílem. V úvodu druhé čtvrtiny platil stav 20:33, a byť Prievidza za necelé dvě minuty stihla desetibodovou šňůrou snížit - i díky mnoha trestným hodům (poměr faulů v této fázi utkání byl 7:15...) -, Beksa si nesla do druhého poločasu osmibodový náskok.

Do druhé půle JIP vstoupil hodně nekoncentrovaně a domácí Jones sám 7 body během 70 sekund přitáhl svůj tým na rozdíl jediného bodu (45:46). V 27. minutě Prievidza na chvíli vedla (56:55), ovšem hned z protiútoku Viktor Půlpán kontroval přesnou trojkou a do konce třetí čtvrtiny si Beksa vzala zpět pětibodové vedení.

V poslední části hry nejprve domácí rychle srovnali na 65:65, ale pak sehrál skvělou pasáž Viktor Půlpán. Dvěma zisky v obraně a 7 rychlými body (koš z protiútoku, trojka a dlouhá dvojka) velel k rozhodujícímu úprku: 4,5 minuty před koncem trojkoval z protiútoku Jobi Wall, o chvíli později se trefil dvakrát po sobě ze stejné vzdálenosti Josef Potoček a posouval skóre již na 71:91 - klíčovou pasáž od 31. do 38. minuty Beksa ovládla suverénně 26:6!!!

V poslední části hry nejprve domácí rychle srovnali na 65:65, ale pak sehrál skvělou pasáž Viktor Půlpán. Dvěma zisky v obraně a 7 rychlými body (koš z protiútoku, trojka a dlouhá dvojka) velel k rozhodujícímu úprku: 4,5 minuty před koncem trojkoval z protiútoku Jobi Wall, o chvíli později se trefil dvakrát po sobě ze stejné vzdálenosti Josef Potoček a posouval skóre již na 71:91 - klíčovou pasáž od 31. do 38. minuty Beksa ovládla suverénně 26:6!!!

Pozitivem je pět dvouciferných střelců, z nichž nejvýraznějším byl Lamb Autrey - 16 ze svých 21 bodů vysázel v prvním poločase. Velmi efektivní Viktor Půlpán (dvojky 5/5, trojky 2/3) a všestranný Dominez Burnett (5 asistencí, 5 doskoků, 4 zisky!) nastřádali po 16 bodech, Josef Potoček se zaskvěl trojkovou bilancí 4/7 a celkem 12 body.

"V obraně jsme měli hodně dobrých momentů," těší kouče Levella Sanderse

Jaká pozitiva vám přinesl dnešní zápas v Prievidzi?
"Líbilo se mi, jaký tlak jsme vyvíjeli na hráče s míčem, a také naše komunikace v obraně. Tyto dvě věci pro mě byly hodně pozitivní. Co se týče individuálních výkonů, myslím si, že Pepíno Potoček a Pulpy dneska odehráli skvělý zápas v obraně i v útoku, také Lamb hrál dobrý zápas. Celkově bych řekl, že naše obrana nebyla špatná, měli jsme na obranné polovině hřiště spoustu dobrých situací, kdy jsme zastavili domácí tým pomocí a následně dobrými rotacemi. Díval jsem se na video ze zápasu a opravdu jsme měli hodně dobrých momentů v obraně."

Je to potěšující s ohledem na to, že právě obranným rotacím se na trénincích hodně věnujete? Je pro trenéra pozitivní, že hráči dokážou přenést tyto situace z tréninkového procesu i do utkání?
"Ano, je pravda, že na tom hodně pracujeme. První týden to nebylo tak dobré, ale zlepšuje se to a jak už jsem řekl, dneska jsme měli z hlediska rotací v obraně dobré momenty. Myslím si, že když budeme takto pokračovat, můžeme hrát dobrou týmovou obranu. Máme v týmu spoustu hráčů, kteří jsou individuálně velice dobří obránci: Pulpy, Lamb, Šutys, Jobi... Pak ale potřebujeme, aby nám fungovala týmová obrana a ta byla na dobré úrovni. Pro mě to bylo hodně pozitivní."

A co se týče útočné fáze?
"Náš útok také nebyl špatný, ale máme nové systémy a bude nějaký čas trvat, než si všechno sedne a bude vše v pohodě. Já se v tomto období ale raději soustředím na obranu."

Ukázal vám duel v Prievidzi, kde je stále prostor ke zlepšení?
"Když chceme tlačit hráče s míčem, což jsme skutečně dělali, tak obrana hráčů bez míče musí být ještě mnohem lepší - chceme bránit na přihrávku, tohle nebylo tak dobré, jak jsem si představoval, na tom musíme stále pracovat. Také říkám, že musíme být ještě fyzičtější a vydržet hrát fyzicky celý zápas. Když je někdo unavený, tak trošičku poleví, ale my musíme hrát fyzicky a soustředěně celý zápas! Máme deset, jedenáct hráčů, a když někdo potřebuje pauzu, musí si říct. Dáme do hry nového hráče, který je čerstvý a naše obrana může pokračovat naplno."

Ve středu se utkáme s Interem Bratislava. Očekáváte, že tým naváže na dobré momenty z duelu v Prievidzi?
"První věc, kterou chci říci, je, že musíme hrát v každém zápase náš standard. Vždycky, a je jedno, jestli je to proti Prievidzi, proti Interu, nebo proti Nymburku. Musíme hrát naši hru, a to je tlak v obraně a týmová obrana, takhle můžeme - a chceme! - hrát každý zápas. Není důvod, abychom tak někdy nehráli, abychom v každém zápase nehráli naši obranu. Teď je dobré, že budeme hrát druhý den po sobě. Vyhráli jsme, všichni mají dobrý pocit, ale když máš dobrý pocit, vždycky tělo a hlava trošku povolí. Takže já se těším, jak budeme reagovat v zítřejším zápase, protože naše práce pokračuje! Budu o tom mluvit na středečním dopoledním tréninku - potřebujeme hrát nějaký standard a ten chceme hrát vždycky!"

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti