02. 05. 2017

Drama pro Děčín

Obrovské drama až do posledních sekund nabídl semifinálový zápas číslo 1. První bod v sérii nakonec bere Děčín, který v napínavém závěru uhájil dvoubodovou výhru.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF, ZÁPAS 1:

BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín 67:69
(9:10, 17:13, 19:21, 22:25)

Stav série: 0 - 1

Body: Burnett 15, Wall 15, Autrey 15 (+10 d.), Nečas 9 (+5 as.), Pandula 4, Kotas 4, Kohout 4, Švrdlík 1 - Vyoral 22, Pomikálek 17, Šiška 10, P. Houška 9, Landa 7, Bažant 2, Palyza 1, J. Houška 1

Diváků: 1358

Zápas, jemuž zprvu kralovaly vynikající defenzívy, gradoval ve druhém poločase. V polovině 3. čtvrtiny měl Děčín na kontě pouhých 31 bodů (!) a v té době jsme vedli nejvyšším rozdílem - 40:31. Jenže za dalších necelých 10 minut Válečníci své bodové konto zdvojnásobili, pasáž od 26. do 35. minuty ovládli 11:31 (!) a odskočili do dvouciferného trháku. Ten jsme dokázali velmi rychle zlikvidovat a na konci předposlední minuty Lukáš Kotas z protiútoku smečoval na 65:64 (!), jenže 25 sekund před koncem zůstal na perimetru zcela osamocený Ondřej Šiška a přesnou trojkou dal svému týmu rozhodující výhodu do koncovky...

Hned od začátku se rozhořela urputná defenzivní bitva - možná ještě větší, než se všeobecně očekávalo.

Výsledek první čtvrtiny (9:10) hovoří za všechny komentáře... Oba týmy střílely v úvodní pasáži se shodnou úspěšností pouhých 25%, Děčín si však výrazně pomohl 7 útočnými doskoky! Když na začátku 4. minuty Jobi Wall trefil trojku, byli jsme vpředu 9:2 a nic nenasvědčovalo střeleckému trápení, jenže v další pětiminutovce už jsme nepřidali ani jediný bodík a Děčín kontroval šňůrou 0:8.

Pasáž mezi 11. a 18. minutou jsme ovládli 17:9, ale hosté se neustále drželi na jednociferném rozdílu, což platilo i ve třetí čtvrtině: Lamb Autrey sice trefil během dvou minut tři rychlé trojky (!) a natáhl náš náskok na 9 bodů (40:31), jenže přes desetibodovou hranici jsme se nepřehoupli.

Naopak, Válečníci, kteří až do 26. minuty nastřádali jen 31 bodů, za následujících necelých 10 minut tento počet zdvojnásobili, neboť úsek od 26. do 35. minuty ovládli 11:31 a rázem vedli dvouciferně - 51:62!

Po time-outu jsme však zvedli hlavy a 10 body v řadě jsme se dostali do těsného kontaktu. Necelé dvě minuty před koncem Lamb Autrey získal míč, přesným pasem vyslal do brejku Lukáše Kotase a ten smečoval na 65:64 - do konce scházelo 97 sekund... Po dobré obraně jsme navíc měli dvě možnosti navýšit rozdíl ve skóre, jenže jeden střelecký pokus jsme minuli a záhy jsme se dopustili kroků. A přišel trest...

25 sekund před koncem zůstal na trojce zcela volný Ondřej Šiška a trefil klíčovou střelu zápasu.

V napínavé koncovce jsme se ještě pokoušeli o zázrak: Ondřej Kohout dvěma šestkami snížil (67:68), takticky faulovaný Lukáš Palyza proměnil jen první trestný hod a po jeho druhé, nepřesné střele jsme měli 7 sekund na přechod hřiště a potenciální vyrovnávací či vítěznou střelu. Jenže Dominez Burnett s míčem smolně podklouzl a bylo po nadějích.

Měli jsme tři 15bodové střelce. Lamb Autrey zapsal double-double díky 15 bodům a 10 doskokům (+4 asistence, dvojky 2/4, trojky 3/4, trestné hody 2/3), Jobi Wall ukončil zápas s bilancí 15 bodů a 8 doskoků (dvojky 3/7, trojky 2/3, trestné hody 3/7) a Dominez Burnett zaznamenal 15 bodů a 3 asistence (dvojky 3/9, trojky 2/6, trestné hody 3/5).

Děčín táhli Tomáš Vyoral (22 bodů + 8 doskoků + 4 asistence, dvojky 5/8, trojky 4/9) s Tomášem Pomikálkem (17 bodů + 6 doskoků + 4 získané míče, dvojky 4/6, trojky 3/5).

Klíčová čísla?
Poměr útočných doskoků (14 - 20) a ztrát (17 - 13), a také našich 9 minutých trestných hodů.