Upravit stránku
02. 05. 2018

Dotahování stálo hodně sil


První semifinálové utkání mezi Beksou a Opavou (69:79) hodnotili trenéři Tomáš Bartošek s Petrem Czudkem a hráči Viktor Půlpán s Rostislavem Dragounem.

Echo semifinále číslo 1

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Blahopřeji Opavě k zisku prvního bodu. Nám se opět nepodařil vstup do série tak, jak jsme si představovali. Nebyli jsme dostatečně agresivní, hlavně v obraně, nechali jsme Opavě hodně jednoduchých situací 1 na 1. Nepomáhali jsme si ze slabé strany, hostům dobře putoval míč a trefili 8 trojek - toto jsme chtěli eliminovat, ale bohužel se nám to nepodařilo. Ve třetí čtvrtině, za stavu -18, jsme přešli do větší agresivity a v tom okamžiku se naše hra zvedla. Dotáhli jsme se na 2 body, za tohoto stavu jsme ještě dvakrát ubránili, ale bohužel jsme nevyřešili dobře přechod dopředu a přišly ztráty. Opava pak přidala nějaké body, zklidnila se, rozdíl opět narostl a v závěru si to pohlídala. Byla vidět velká zkušenost hlavně jejich rozehrávačů."

Viktor Půlpán (hráč BK JIP Pardubice):
"Nejdůležitější bylo, že se nám nepodařil vstup do druhého poločasu. Když nám tým jako Opava odskočí na 18 bodů... Sice jsme to dotáhli, ale stojí to ohromných sil, které nám pak možná trošku chyběly. V dalších zápasech už nesmíme dovolit, aby se Opava utrhla do takového náskoku, protože pak je těžké se dotahovat zpátky. Zítra se jde od nuly, půjdeme do toho s čistou hlavou. Řekneme si, co budeme chtít dělat jinak a půjdeme do toho naplno."

Petr Czudek (trenér BK Opava):
"Zápas ovlivnily dvě věci: my jsme měli dlouhou pauzu a soupeř hrál těžkou čtvrtfinálovou sérii. Bylo to o tom, kdo z toho co vytěží. V první čtvrtině jsme dělali hloupé chyby. V útoku to bylo dobré, ale nekoncentrovaností v obraně jsme dávali soupeři dárky v podobě košů s faulem. Věděli jsme, že Pardubice mají výborné vstupy do druhých poločasů, ale myslím, že jsme 3. čtvrtinu zvládli výborně a získali jsme náskok až 18 bodů. Domácí nic nevzdali, snížili sestavu, hráli na hranici rizika a dostali se zpátky do zápasu. Jsem rád, že jsme nezpanikařili, dali důležité koše a zápas dovedli do vítězného konce. Byl to boj, hrálo se 9 na 9. Jsem rád, že se nám podařil vstup do série, ale nic to neznamená, je to jenom první zápas. Zítra je úplně jiný den, začne se za stavu 0:0, my budeme muset rychle zregenerovat a potvrdit tento výkon. MVP volím Rosťu Dragouna, který odehrál výborný zápas, dařilo se mu v útoku a v obraně znechutil hru Spearmanovi. Svůj úkol, který dostal, splnil na jedničku s hvězdičkou."

Rostislav Dragoun (hráč BK Opava):
"V prvním poločase jsme zaostávali na útočném doskoku, dávali jsme Pardubicím hodně druhých šancí. Naštěstí se nám dařilo v útoku a drželi jsme se ve vedení. Pohlídali jsme si začátek druhého poločasu, ovšem na konci třetí čtvrtinu se rozdíl dostal po našich hloupých ztrátácjh na 7 bodů. Celkově jsme ubránili Spearmana, měli jsme trošku štěstí, že v poslední čtvrtině netrefil nějaké trojky. Věřím, že se nám podaří vyhrát i zítra."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti