Upravit stránku
22. 01. 2018

Dominez Burnett končí v Bekse


Americký rozehrávač Dominez Burnett oficiálně ukončil své působení v BK JIP Pardubice, svoji další kariéru spojí s lotyšským klubem BK Ventspils, účastníkem Champions League.

Dominez Burnett začal svou pardubickou misi v sezoně 2016/2017, v níž výrazně pomohl Bekse k zisku bronzových medailí v Kooperativa NBL i v Českém poháru. Své poslední utkání v pardubickém dresu odehrál 6. ledna 2018 v Praze. O několik dnů později odletěl do Lotyšska, kde absolvoval zdravotní testy v klubu BK Ventspils, s nímž následně podepsal kontrakt.

Vyjádření generálního manažera Martina Marka:

"Na konci minulého týdne oficiálně došlo k transferu Domineze Burnetta z BK Pardubice do lotyšského BK Venstpils. Dominez měl zájem zahrát si ještě letos Basketball Champions League, a proto využil klauzuli ve smlouvě a vykoupil se ze stávajícího kontraktu s námi. Dominezovi velice děkujeme za odvedenou práci pro Beksu a přejeme mu hodně štěstí v jeho novém působišti. Klub současně intenzivně jedná o příchodu nového koncového rozehrávače do našeho týmu."

Vyjádření Domineze Burnetta:

"Tento přestup pro mě znamenal velmi těžké rozhodnutí - opustit krásné místo, s tolika milujícími lidmi. Chtěl jsem však znovu posunout svoji basketbalovou kariéru dál, posunout se na novou úroveň. V každém případě bych chtěl opravdu moc poděkovat pardubickému klubu, všem fanouškům a celému městu za úžasné téměř dva roky, které jsem v Pardubicích strávil. Všichni mi budete chybět, na Pardubice budu vzpomínat s láskou."

Dominez Burnett v BK JIP Pardubice:
 
Počet zápasů odehraných v Kooperativa NBL:56
Počet bodů nastřílených v Kooperativa NBL:1011
Průměr bodů na zápas v Kooperativa NBL:18,1
Počet zápasů odehraných v Českém poháru:6
Počet bodů nastřílených v Českém poháru:60
Průměr bodů na zápas v Českém poháru:10,0
Počet zápasů odehraných ve FIBA Europe Cupu:14
Počet bodů nastřílených ve FIBA Europe Cupu:248
Průměr bodů na zápas ve FIBA Europe Cupu:17,7

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti