30. 11. 2017

Dominez 31 a výhra

Po dlouhé herní pauze Beksa hrála zápas, v němž celou dobu vedla, ovšem definitivně rozhodla o své výhře nad Brnem až v poslední čtvrtině.

10. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. mmcité+ Brno 94:68
(28:17, 21:16, 15:24, 30:11)

Body: Burnett 31, Welsch 17 (+5 as.), Potoček 13, Kent 9, Martin 6 (+11 d. +6 as.), Švrdlík 6, Kohout 5, Pandula 3, Půlpán 2, Svoboda 2 - Tomanec 21 (+8 d.), Primorac 15 (+5 as.), Mays 11 (+9 d.), Kereselidze 9 (+6 as.), Hrabovský 6, Nehyba 4, Kozina 2

Hráč utkání: Dominez Burnett
Diváků: 901

Až na úplný začátek (3. minuta - 0:3) jsme byli neustále vpředu - již v 1. poločase nejvíce o 18 bodů. Brno však dlouho odolávalo, ještě 8 minut před koncem bylo pozadu o hratelných 7 bodů (66:59), načež jsme však soupeři velmi rychle a definitivně ukázali záda a nakonec triumfovali téměř 30bodovým rozdílem. "V poslední čtvrtině jsme chytili střeleckou pohodu, začalo nám to padat zdálky a dopadlo to dobře," konstatoval Josef Potoček, autor 4 trojek.

V úvodních několika minutách jsme se nemohli dostat do tempa, ale od 3. do 6. minuty Dominez Burnett 8 body potáhl naši šňůru 13:2, po níž jsme získali sebevědomí. Když pak v 8. minutě vystřídal Josef Potoček a v téže minutě zakončil přesnými tříbodovými trefami dva po sobě jdoucí útoky, rychle jsme se utrhli do dvouciferného vedení (25:13).

3 minuty před přestávkou Jiří Welsch posunul skóre na 46:28, jenže...

Hned od startu druhé půle Brno vyrukovalo se zónovou obranou - velice pasivní, leč účinnou, neboť jsme neproměňovali sebeotevřenější pozici. "Hosté svou zónovou obranou trochu zpomalili naše tempo," vypozoroval kouč Levell Sanders. "Zóna nás vyvedla z míry, nemohli jsme se do ní trefit," přizvukoval Josef Potoček - muž, jenž se nakonec dvakrát trefil.

Třetí čtvrtinu basketbalisté mmcité+ ovládli o 9 bodů a ještě v 32. minutě, po jediném Kozinově koši (66:59), živili naději na úspěch. Záhy však úspěšně trojkovali Ondřej Kohout s Dominezem Burnettem a zápas jsme zavřeli šňůrou 28:9.

Statistiky

Měli jsme výrazně méně ztrát (8 - 14), čemuž odpovídaly i další dva statistiké ukazatele: poměr bodů po ztrátách (20 - 4) a poměr bodů z rychlých protiútoků (25 - 0)!!! Značný rozdíl byl rovněž v úspěšnosi střelby z pole (53% - 36%).

Zaznamenáníhodný je první koš v NBL pardubického benjamínka Michala Svobody.