Upravit stránku
15. 09. 2020

Domácí premiéra: Beksa vs. Ústí


Konečně! Po více než šesti měsících se Beksa znovu představí svým fanouškům v domácím utkání Kooperativa NBL, v letošní ligové premiéře vyzve ústeckou Slunetu.

2. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice (1/0) vs. Sluneta Ústí n. L. (0/1)
středa 16. 9. v 17:30, Sportovní hala Dašická

Takhle by to šlo, říkali si hráči a jistě i fanoušci Beksy v sobotu večer po parádním představení v hlavním městě.

Pardubičtí basketbalisté vládli v hale USK Praha od samého začátku: již v první čtvrtině si vypracovali neuvěřitelný, až 24bodový náskok (!) a výrazný bodový polštář si udržovali i v dalším průběhu zápasu, aby duel 1. kola Kooperativa NBL nakonec ovládli až nečekaně jednoznačně - o rovných 30 bodů (výsledek 69:99)! "Musíme zůstat nohama na zemi! Doma proti Ústí je potřeba hrát se stejnou kvalitou, intenzitou a koncentrací," zdůraznil pardubický trenér Ken Scalabroni.

Slunetě úvodní ligové dějství nevyšlo. V domácím prostředí sice Opavě nasázela 94 bodů, jenže hosté, jimž v klíčových pasážích čtvrté čtvrtiny scházeli vyfaulovaní podkošoví hráči Martin Gniadek s Jakubem Slavíkem, nastřádali ještě o 2 body více! O těsném vítězství slezského týmu rozhodl obávaný snajpr Luděk Jurečka, který 1,8 sekundy před koncem proměnil otevřenou trojku. V ústeckém dresu nejvíce bodovali křídelník Spencer Svejcar (20 bodů, trojky 4/8), rozehrávači Michal Šotnar (18 bodů + 9 asistencí, trojky 4/10) a Lamb Autrey (14 bodů + 10 doskoků).

"Na USK jsme hráli opravdu týmově. Rozhazovali jsme si balón, měli jsme otevřené střely, které jsme proměňovali. Důležité bylo i to, že jsme byli hodně agresivní v obraně, což se nám hodně vyplatilo. Pokud se budeme podobnou hrou prezentovat i v dalších zápasech, myslím, že můžeme být úspěšní," uvedl pivot Prokop Slanina. Cenil si rovněž povedeného vstupu do zápasu, vždyť na Folimance jsme velice rychle vedli 19:2! "Je hrozně těžké v jakémkoliv zápase dotahovat nějakou větší ztrátu. Ve finále Alpe Adria Cupu byl první poločas v Děčíně z naší strany hrůzostrašný, i ze začátku odvety v Pardubicích jsme tahali za kratší konec. Vždycky nás nakopla až nějaká povedená sekvence, kdy jsme zjistili, že by to mohlo jít. Na to ale není možné spoléhat, je dobré hrát hned od začátku s maximální energií, tak, jak jsme to předvedli proti USK Praha."

K nadcházejícímu utkání se Slunetou poznamenal: "My se musíme soustředit hlavně sami na sebe. Není to ani tak o Ústí, o tom, co oni budou dělat a jak budou hrát, je to spíš o nás. O našem nasazení, o naší koncentraci… Když budeme plnit všechny věci, které si řekneme, tak je vlastně úplně jedno, s čím na nás soupeř přijde," doplnil Proky.

Vstupenky na utkání s Ústím n. L. lze zakoupit online zde.

Důležité informace o vstupenkách a organizaci utkání si přečtěte zde.

3 otázky pro asistenta trenéra Adama Konvalinku

Co pozitivního z prvního ligového kola v Praze bychom si měli přenést i do středečníáho duelu?
"Dobrou obranu. Myslím si, že jsme USK nepustili do ničeho jednoduchého. Dobře jsme ucpávali prostor pod košem, nenechávali jsme domácí hráče jednoduše skórovat. Kvalitní defenzíva nás zdobila po celý zápas a na to bychom chtěli navázat i v utkání s Ústím.”

Zatímco ve finálové sérii Alpe Adria Cupu proti Děčínu jsme po přestávce vždy doháněli soupeřův náskok z první půle, nad USK jsme velmi rychle vedli 19:2. Je jedním z klíčů k úspěchu i maximální koncentrace hned od úvodních minut?
“Jednoznačně. Díky finále Alpe Adria Cupu jsme začali s ostrými zápasy o týden dřív než ostatní kluby, což je výhoda. Měli jsme zažité zápasové tempo. Rádi bychom na povedený vstup do zápasu navázali i proti Ústí, protože když se povede taková úvodní čtvrtina, hraje se pak mnohem lépe.”

Jak byste charakterizoval současný ústecký tým, v čem jsou jeho přednosti?
“Viděl jsem nedělní utkání proti Opavě a i v něm bylo jednoznačně vidět, že určitě nemají problém na útočné polovině hřiště. Jsou schopni skórovat prakticky z jakékoliv pozice. Na druhou stranu doma dostali 96 bodů, od Jakuba Šiřiny si nechali dát strašně moc jednoduchých košů, a to bude klíčem i pro nás: překvapit je, běhat rychle dopředu a využívat toho, že ještě nejsou tak sehraní, protože zase mají pár nových zahraničních hráčů. Pro nás by to mohlo být plus.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti