Upravit stránku
25. 10. 2017

Dobrý týmový výkon


Duel 3. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a Otravou (95:78) hodnotili trenéři Tomáš Bartošek s Dušanem Medveckým a hráči Radek Nečas s Petrem Bohačíkem.

Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava):
"Řekli jsme si, co chceme hrát, ale nehráli jsme to. Nechtěli jsme hlavně dostávat rychlé body z protiútoků, z přechodové fáze, ale Pardubice nám jich daly v první čtvrtině 20... Domácí nás z protiútoků napíchli, my jsme nebyli schopni je zastavit 1 na 1, pak šel pas a buď nám dal koš dobíhající pivot, nebo přišla trojka z rohu. Obrana nám opět nefungovala. V poločase jsme si k tomu něco řekli, ale domácí vstoupili výborně i do 3. čtvrtiny. Ell Sanders to pak prostřídal a naši mladíci proti domácím mladíkům to stáhli a zápas už se nějak dohrál. Pokud ale nebudeme plnit pokyny, tak s podobně zkušeným týmem, jako jsou Pardubice, nemůžeme hrát. Když je pustíš do laufu, tak i Nečas dá 2 trojky, je pak hodně těžké s nimi hrát, když mají takovou sebedůvěru.

Petr Bohačík (hráč NH Ostrava):
"Dali jsme Pardubicím strašně moc útočných doskoků. Doskočili si poprvé, podruhé a pak už to tam dali. Vypíchl bych ještě další dvě věci: rychlý protiútok domácích a jejich přihrávky do back doorů, to pro nás bylo smrtící, nedařilo se nám to eliminovat. Postupem času jsme trochu víc bojovali pod košem, ale nestačilo to, dostat 95 bodů je hrozně moc."

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Snažili jsme se o co nejrychlejší přechod do útoku, protože jsme věděli, že Ostrava je v obraně přechodové fáze slabší. Od 4. minuty se nám to dařilo, pokud jsme běhali, dávali jsme jednoduché koše a náš náskok narůstal. Ve druhé čtvrtině jsme trošku přestali běhat, hráli jsme až moc postupných útoků a rozdíl tak nenarůstal, ale ve třetí čtvrtině jsme opět přidali na rychlosti. Celkově to od nás byl velmi dobrý týmový výkon: máme 6 dvouciferných střelců, 26 asistencí, myslím, že diváci se bavili."

Radek Nečas (hráč BK JIP Pardubice):
"Škoda naší slabší pasáže v poslední čtvrtině. Vedli jsme už skoro o 30 bodů a za 5 minut to bylo na 12 bodech... Díváme se na video, řekneme si naše chyby, mluvíme o pasážích, kdy hrajeme jak streetballisti, a znovu to nastalo. Každý hráč bychom si měli vážit minut, které na hřišti dostaneme, pokud by to pokračovalo takto, je to cesta do pekel."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti