Upravit stránku
11. 09. 2023

Dobrý signál do ostré sezony


Nedělní podvečer přinesl Bekse první výhru v přípravě, v polské Zelené Hoře jsme uspěli 101:87. Jak hodnotili včerejší úspěšný duel křídelník Josef Potoček a rozehrávač Petr Šafarčík?

Josef Potoček: Pomohlo nám, že jsme trefovali otevřené střely

Vstup do zápasu se nám povedl, rychle jsme nastříleli 9 bodů v řadě. Nakoplo nás to do dalšího průběhu?
"Dobrý začátek nám určitě pomohl, ale ještě důležitější bylo, že nastavené tempo jsme víceméně dokázali udržet celý zápas. Samozřejmě jsme se nevyvarovali i slabších pasáží, nicméně pokaždé jsme se včas vrátili zpátky a znovu navýšili rozdíl na 15-20 bodů."

Nastříleli jsme 101 bodů. Co bys vyzvedl v naší útočné hře?
"Od začátku jsme si pomáhali tím, že jsme proměňovali otevřené střely, což se pozitivně projevilo na naší psychické pohodě. Také musím říct, že jsme dobře bojovali na doskoku. V této činnosti jsme byli mnohem lepší než minule proti Nymburku."

Ve třetí čtvrtině jsi dostal úder loktem, načež po nesportovním faulu jsi minul oba dva trestné hody. O chvíli později jsi však třikrát za sebou úspěšně střílel zpoza tříbodového oblouku, takže ses rychle oklepal?
"Jak bych to řekl... Šestka je šestka a trojka je trojka. (rozesmál se) Ne, vážně. Šestky prostě musím dávat, je to moje chyba.

I otřesený?
"Jednoznačně. I když mě někdo vzbudí ve 2 hodiny ráno, šestky musím trefit."

Od začátku přípravy hrajeme proti velice kvalitním soupeřům. Povzbudí nás první vítězství?
"Určitě. Vždycky je dobré, když můžeš hrát s takto kvalitními týmy. Z každé podobné konfrontace můžeme do budoucna jenom těžit. Teď bude důležité, abychom na tento výkon navázali a pokračovali takto i dál."

Petr Šafarčík: Měli jsme výborný pohyb míče

V polovině první čtvrtiny jsme po tvé úspěšné trojce vedli již o 14 bodů! Pomohl nám po dlouhé cestě do Polska takto vydařený start?
"Je pravda, že začátky jsou po tak dlouhé cestě vždycky extrémně důležité, takže nám určitě pomohl. Na druhou stranu, možná se nám pak v hlavě promítl předchozí zápas s Nymburkem, protože průběh prvního poločasu byl téměř stejný (nad Nymburkem jsme v polovině druhé čtvrtiny vedli o 15 bodů, ovšem soupeř ještě do přestávky celé manko smazal, v Zelené Hoře jsme byli ve stejné pasáži vpředu dokonce o 21 bodů, načež domácí zakončili první půli šňůrou 12:3 - pozn. aut.). Rozdíl byl v tom, že tentokrát jsme naštěstí udrželi dvouciferný náskok až do konce poločasu. I nástup do třetí čtvrtiny byl z naší strany špatný, ale důležitá byla následná reakce, kdy jsme to dokázali včas zastavit a znovu navýšit náskok na 20 bodů. Z mého pohledu je to i dobrý signál do ostré sezony, protože my budeme dělat chyby, budeme mít i špatné zápasy, vždyť jsme jenom lidi, ale jde o to, jak v takových situacích dokážeme zareagovat! V Zelené Hoře jsme ukázali, že tenhle tým je toho schopný. V naší hře byly super věci, i co se týče rychlých reakcí a přizpůsobení se průběhu zápasu. Za mě tedy pochvala pro celý tým. Zvlášť bych vyzdvihl Pepu Potočka, který přinesl to, co nám trošku chybělo v předešlých utkáních: jiskru z lavičky. Právě tohle budeme potřebovat v celé sezoně, protože nemůžeme spoléhat na to, že ji odehrajeme v úzké rotaci."

Vedli jsme od začátku až do konce, v každé čtvrtině jsme nastříleli mezi 22 a 30 body, v kolonce asistencí se skví brilantní číslo 30. Z čeho v naší ofenzívě jsi měl nejlepší pocit?
"Z toho, jak jsme si půjčovali míč. Možná to mohlo na začátku utkání vypadat lecjak, vždyť se dá říct, že jsme nastoupili s třemi rozehrávači (s Petrem Šafarčíkem figurovali v základní pětici i Tomáš Vyoral a Bryce Alford - pozn. aut.), ale je vidět, že všichni tři přemýšlíme na hřišti stejně a navzájem si chceme vyhovět. Hned od začátku jsme měli výborný pohyb míče, skoro si troufám říct, že takhle jsme si nepůjčovali míč ani v jednom zápase minulé sezony. Pro nás je to nesmírně pozitivní signál. Na druhou stranu je potřeba mít na paměti, že jde stále jen o přípravu."

V ní se nám podařilo získat první výhru. Pomůže úspěch z Polska naší týmové sebedůvěře?
"Strašně moc. Musím říct, že po úvodních třech prohrách už jsem trošku vnímal nervozitu... My si hlavně musíme zvykat na to, že chceme pořád vyhrávat! Chceme být dominantním týmem v české lize a konkurenceschopní v Evropě, takže si potřebujeme vrýt pod kůži, že chceme vyhrát každé utkání - nehledě na to, jestli jde o přípravu, o evropský pohár či o domácí soutěž. I na trénincích před zápasem jsem mezi námi viděl ohromnou soutěživost, což je super."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti