Upravit stránku
07. 01. 2021

Dobře jsme si podávali míč


Ohlasy trenérů a hráčů po dohrávaném utkání 4. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a BC Geosan Kolín (90:82).

Ohlasy po utkání

Adam Konvalinka (trenér domácích):
"Po první čtvrtině, kdy jsme nechali Kolín tvořit a byli jsme trošku pozadu, jsme v druhé čtvrtce jasně dominovali. Pak se projevila strašná psychická deka: mohli jsme se dostat do většího vedení a zápas možná dotáhnout do úspěšného konce rychleji, ale projevilo se i to, že fyzicky na tom nejsme úplně nejlépe. Nicméně jsme to zvládli, pro nás je asi jedno, jestli vyhrajeme o bod, o 10, o 15, prostě šlo o to vyhrát a nastavit si hlavy na to, že to můžeme zlomit. Myslím si, že důležité bylo, že po dlouhé době jsme v obraně nezmatkovali a drželi jsme plán, který jsme si řekli. V tomto ohledu to bylo mnohem lepší. Stále máme na čem pracovat, ale je od čeho se odrazit."

 

T. J. Dunans (hráč domácích):
"Dnešní zápas a naše vítězství je pro nás velmi důležité, protože potřebujeme vyhrávat, abychom mohli hrát play-off. Klíčovými faktory byly jednoznačně naše obrana a v útoku dobrý pohyb míče. Velmi dobře jsme si podávali míč, hráli jsme víc spolu."

 

Kamil Švrdlík (hráč domácích):
"Po delší době jsme vyhráli, takže musíme být rádi. První čtvrtina nám nevyšla, ale naštěstí jsme ji neprohráli o tolik, jako v předchozích zápasech. Myslím, že od druhé čtvrtiny už jsme hráli to, co jsme chtěli a v závěru jsme vedení udrželi, naštěstí jsme z toho neudělali drama až do koncovky. Důležité bylo, že oproti předchozímu utkání v Kolíně jsme zlepšili řešení pick-and-rollu s Adamem Čížem a trošku víc jsme si pomohli lehčími body z protiútoků. Doufejme, že tahle výhra není jen nějaký impuls po změně trenéra, ale že naše výkony budou mít vzrůstající tendenci. Potřebujeme vyhrávat i dál, ale nesmíme se tím stresovat. Nastavili jsme nějakou práci v tréninku, kromě Jakuba Merešše se vrátili všichni zranění kluci, takže věřím, že už to bude jenom lepší."

 

Prokop Slanina (hráč domácích):
"Jsem hrozně rád, že jsme to konečně dokázali zlomit. Oproti nedávnému zápasu v Kolíně jsme měli širší rotaci, protože tam nám chybělo poměrně dost hráčů, ale hlavně jsme dokázali plnit věci, které jsme si řekli před zápasem. Pro nás je to hodně důležité vítězství, abychom splnili náš základní cíl, což je play-off. Věřím, že pokud v dalších zápasech budeme hrát alespoň tak, jak jsme hráli od druhé čtvrtiny, můžeme to zvládnout."

 

Miroslav Sodoma (trenér hostů):
"Nejprve gratuluji domácím. Je pravdou, že vždy, když dojde k nějaké změně na pozici trenéra, je utkání velice těžké. My jsme vstoupili do utkání tak, jak jsme si řekli. První čtvrtina skončila 28:19 a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom měli mít náš střelecký výpadek. Bohužel to přišlo ve druhé čtvrtině a to bylo důležité. V jednu chvíli jsme přestali dávat body, nedokázali jsme to nějak změnit a soupeř si vytvořil náskok, který jsme se sice ve druhém poločase snažili dohánět, ale nedohnali. Kromě trojek jsme měli velice špatné i trestné hody a to je příčina, proč jsme Pardubice neporazili."

 

Lee Skinner (hráč hostů):
"Hrát proti Pardubicím je vždycky těžké, navíc když se u nich změnil trenér. Věděli jsme, že budou mít novou energii, což se projevilo. Měli jsme velký problém se střelbou z dálky, měli jsme nižší procento trojek než obvykle. Důležité bylo i to, že výborný zápas odehrál Tomáš Vyoral a vrátil se T. J. Dunans."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti