Upravit stránku
30. 12. 2019

Dobře jsme sdíleli míč


Ozren Pavlovič a Viktor Půlpán. Dva muži, kteří se měrou vrchovatou podíleli na ofenzivní jízdě Beksy, která v nedělním derby deklasovala Královské sokoly rozdílem 35 bodů!

Problémy?

Jen v první čtvrtině.

V ní jsme si od královéhradeckého týmu, jehož jednoznačnou doménou je slušná ofenzivní síla, nechali nasázet 27 bodů. "Do zápasu jsme nevstoupili zrovna dobře," souhlasně přikývl rozehrávač Viktor Půlpán a na mysli měl právě laxní defenzivní činnost. "Nechali jsme si dát hrozně moc laciných košů," nemohl si nevšimnout, že Královští sokoli nam v úvodní desetiminutovce nasypali hrozivých 18 (!!) bodů z podkošového prostoru!

V následujících třiceti minutách jsme však práci na obranné polovině hřiště o poznání zlepšili, čehož dokladem jsou inkasované body: ve druhé a třetí čtvrtině shodně po 16, v závěrečné části hry dokonce pouze 12!! "Dostat 27 bodů za čtvrtinu, zvlášť od Hradce, je strašně moc, díky tomu se s námi drželi v kontaktu. Jakmile jsme ale začali trošku jezdit v obraně, šli jsme přes ně a bylo po zápase. Do poločasu to bylo skoro plus 20 a i když jsme po přestávce měli občas nějaký krátkodobý výpadek, pořád jsme navyšovali naše vedení a dopadlo to, jak to dopadlo," doplnil Pulpy, jenž zapsal ceněný double-double za 16 bodů + 10 asistencí (k tomu i 5 doskoků a 4 získané míče, koeficient užitečnosti 27)!

Na zcela jednoznačném triumfu v poměru 106:71 měl velkou zásluhu i Ozren Pavlovič.

Před vánočními svátky se zranil v duelu Alpe Adria Cupu a vynechal i následující duel v Prostějově.

Sotva se však vrátil na kurt, byl pořádně vidět. Coby střídající hráč velmi rychle nastřílel 7 bodů a byl k nezastavení.

Střílel z dálky, najízděl, doskakoval. "Po zranění jsem šel do zápasu s vědomím, že jsem asi trochu ztratil herní rytmus, ale jakmile jsem vstoupil na hřiště, fanoušci a spoluhráči mi dodali velkou energii. Jsem moc rád, že se nám všem takhle dařilo," okomentoval Ozren Pavlovič povedené derby, v nemž přispěl k výhře 27 body, 8 doskočenými míči a 5 asistencemi (za 25 minut ve hře)!

I Ozi, stejně jako Pulpy, ve svém hodnocení nejprve zmínil počáteční horší defenzívu. "V první čtvrtině to v obraně nebylo ono, ale pak jsme ji výrazně zlepšili. Celkově bych řekl, že zápas byl ukázkou hesla, že dostaneš to, co si zasloužíš," míní Ozi. "V obraně jsme postupně hráli lépe a lépe, zlepšili jsme i doskok (ovládli jsme jej 45 - 24, z toho útočný 13 - 7, pozn. aut.) a celou dobu jsme byli dobří v útoku. Hráli jsme hodně rychle, to platí na každého soupeře."

Potřetí v sezoně jsme pokořili stobodovou hranici.

V Kolíně jsme domácímu Geosanu nasázeli 105 bodů, v Ostravě dokonce 115 a nyní Kingspanu 106.

"To, že jsme dali přes 100 bodů, je dobré pro celý tým, zvedne nám to útočnou sebedůvěru," věří Ozi, že střeleckou pohodu si přeneseme i do následujících zápasů, které nás čekají po Novém roce. Faktem je, že proti nepříliš kvalitní královéhradecké defenzívě jsme si vytvářeli dobré střelecké pozice poměrně snadno. "V útoku sdílelo míč všech pět hráčů, kteří byli na hřišti, proto se nám tak dařilo. Zápas nás všechny moc bavil. Řekl bych, že naše výhra je naprosto zasloužená," dodal Ozren Pavlovič.

Review s hodnocením trenéra Kena Scalabroniho a dalších aktérů čtěte zde: Jubilejní výhra

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti