Upravit stránku
19. 08. 2019

Do třetího týdne přípravy


Dva týdny přípravy na novou sezonu již mají pardubičtí basketbalisté za sebou. Do třetího týdne vstupují dnešním dopoledním tréninkem na atletickém stadionu.

Na startu přípravy, při neúčasti hlavního trenéra Kena Scalabroniho, vedli tým asistent Adam Konvalinka s kondičním trenérem Martinem Skřivánkem. K dispozici měli téměř kompletní sestavu, schází pouze rozehrávač Tomáš Vyoral, jenž stále pokračuje v přípravě národního týmu před blížícím se světovým šampionátem.

"První týden byl spíše seznamovací. Kvůli ME U20 ještě nebyl přítomen hlavní trenér a já jsem druhou polovinu prvního týdne vypomáhal na Development campu v Klatovech," předeslal asistent Adam Konvalinka. "Druhý týden už byl těžší." Hráči se scházejí k tréninkovým jednotkám v hale Dukla, v posilovně, na atletickém stadionu či dalších venkovních prostorech, a několikrát využili i bazén Aquacentra Pardubice. "Nezvykle trénujeme vždy od pondělí do soboty, volna moc není, ale hráči tuto zátěž zvládají dobře. Věříme, že se nám to v dobrém vrátí v průběhu sezony."

Třetí přípravný týden začal úvodním tréninkovým blokem v pondělí 19. srpna v posilovně haly Dukla a na atletickém stadionu.

Co všechno na hráče čeká v této pokročilejší fázi přípravného období?

"Třetí týden už bude více basketbalový," vyslal pro hráče jistě pozitivní zprávu Adam Konvalinka. "Mnohem více se budeme dostávat do kontaktu, zároveň začneme do hráčů dostávat základní herní prvky." I ve druhé polovině srpna nicméně bude příprava stále velice pestrá. "Posilovna a venkovní příprava, doplněná o bazén, si svoje místo v přípravě určitě udrží," pousmál se asistent kouče Scalabroniho.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti