Upravit stránku
26. 02. 2016

Do poslední čtvrtiny


Náročným zápasem v Opavě, s jediným týmem, který v letošní sezoně ještě neporazili, vstoupí pardubičtí basketbalisté do poslední čtvrtiny základní části Kooperativa NBL.

34. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK Opava (20/11) vs. BK JIP Pardubice (19/12)
sobota 27. 2. v 18 hodin

Dvě domácí porážky, vždy velmi těsné o jediný koš, a jeden neúspěch ve Slezsku. Beksa v letošní sezoně Opavu zatím nepokořila a v součtu s loňským čtvrtfinále play-off už s tímto soupeřem padla šestkrát v řadě!

"V Opavě nás nečeká nic jednoduchého," předesílá trenér Tomáš Bartošek. "Letošní bilance s tímto týmem je pro nás hodně nepříznivá, ale o to větší motivaci máme tam uspět," zmiňuje, že odhodlanost pardubické družině rozhodně scházet nebude.

Odhodlanost nejen ve smyslu touhy utnout dlouhou neúspěšnou sérii s Opavou, ale i s ohledem na tabulku.

V aktuálním pořadí NBL Slezanům patří 4. příčka, Beksa je na 5. místě, přičemž náš soupeř nasbíral o jedinou výhru více. Na co se svěřenci trenérského dual Bartošek-Sanders musejí připravit? "Opavský tým je dlouho pospolu a je velmi dobře sehraný, každý ví o tom druhém, co udělá," odpovídá Tomáš Bartošek. "My si musíme dát pozor na velké nebezpečí z perimetru, protože nikdo z opavských hráčů se nebojí vystřelit za tři body a mají i vysokou úspěšnost. Na obranné polovině pak často střídají osobní obranu se zónovou."

"V minulém kole se nám dařilo na útočné polovině hřiště," připomněl Tomáš Bartošek kvalitní středeční výkon v Jindřichově Hradci, "a na to musíme navázat. Důležité bude nedovolit domácím více střel v jednom útoku, musíme si dobře pohlídat obranný doskok a vybojovat pro nás neutrální míče."

Top-skóreři obou týmů:

Opava - J. Šiřina 15,2, M. Gniadek 12,7, J. Blažek 11,6, V. Cvek 8,4, L. Jurečka 8,1, R. Kramný 7,6, F. Zbránek 7,4...
Beksa - L. Autrey 14,5, D. Pandula 14,1, K. Švrdlík 13,8, J. Wall 10,7, V. Půlpán 7,6, O. Kohout 7,0, L. Kotas 6,7...

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti