Upravit stránku
27. 11. 2015

Do Ostravy pro reparát


Po dvou porážkách v řadě a nezvyklé týdenní zápasové pauze čeká pardubické basketbalisty cesta do Ostravy. Proti Nové huti se jim v poslední době daří, což budou chtít potvrdit i v sobotu.

14. KOLO KOOPERATIVA NBL:

NH Ostrava (5/7) vs. BK JIP Pardubice (8/5)
sobota 28. 11. v 17:30

Osm posledních vzájemných bitev dopadlo lépe pro Beksu, poslední triumf Nové huti je starý již více než dva roky.

Na to se však v přítomnosti "nehraje". Jaký je současný stav?

Ostravský kouč Dušan Medvecký již nemůže počítat s americkým podkošovým hráčem Dwanem Caldwellem (v sedmi zápasech zapisoval průměrně 5,3 bodu), s nímž vedení klubu ukončilo spolupráci. Nepříjemné ztráty opěrných mužů však počítá i pardubický trenér Dušan Bohunický, jemuž bude scházet distancovaný pivot Kamil Švrdlík a zraněný kapitán Lukáš Kotas.

Top-skóreři obou týmů:
Ostrava - A. Číž 16,4, D. Hooker 14,9, P. Bohačík 11,8, G. Kerr 11,8, V. Bratčenkov 6,3, M. Medvecký 3,1, J. Koloničný 2,5...
Beksa - D. Pandula 13,2, K. Švrdlík 12,0, L. Sanders 11,3, J. Wall 9,6, D. Škranc 7,8, V. Půlpán 7,2, L. Kotas 5,8...
 
Ostravští jsou procentuálně nejhůře střílejícím týmem ligy (úspěšnost 39,1%), ve svém středu však mají démona doskoku Garreta Kerra, jenž dokázal získat v jednom zápase i 22 odražených míčů (proti Brnu) a jeho aktuální průměr činí 12,1 doskoku! Na druhou stranu Beksa je nejlépe doskakujícím týmem Kooperativa NBL (40,5 doskoku na utkání) a eliminace jedné z největších Kerrových předností bude jistě jedním ze žhavých bodů předzápasové taktické porady.
 
Video přenos utkání můžete sledovat na portálu TVCOM.
 
Textový online přenost můžete sledovat na webu ČBF.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti