Upravit stránku
04. 12. 2015

Do orlího hnízda


Další velký zápas, tentokrát za asistence televizních kamer, mají před sebou pardubičtí basketbalisté. V pondělí se vydají na Hanou, kde se v netradičním večerním čase pokusí skolit prostějovské Orly.

16. KOLO KOOPERATIVA NBL:

Ariete Prostějov (9/5) vs. BK JIP Pardubice (10/5)
pondělí 7. 12. ve 20 hodin, ČT sport

 
Zatímco Beksa v minulém kole zapsala svůj druhý úspěch v řadě, když přetlačila Ústí n. L., a dosáhla na metu deseti výher, Prostějov nenatáhl svou dlouhou vítěznou sérii, neboť v poslední sekundě přišel o cenný skalp vedoucího Děčína.
 
I přesto - po špatném vstupu do sezony, kdy prohráli čtyři z pěti zápasů, se Orli hodně zvedli a před čtvrteční těsnou porážkou s Válečníky vyhráli osmkrát v řadě! "Oproti zápasům v úvodu sezony Prostějovští hrají mnohem kolektivněji. Dobře jim putuje míč, z mého pohledu se nyní prezentují týmovějším projevem," všiml si pardubický kouč Dušan Bohunický znatelné proměny ve hře Ariete.
 
A zmínil ještě jednu velmi podstatnou skutečnost. "Navíc na rozdíl od začátku sezony teď Orli hrají v kompletní sestavě, tým si sedl, a to se samozřejmě příznivě projevilo na hře i výsledcích." V úvodu sezony prostějovský trenér Zbyněk Choleva citelně postrádal zejména ústředního pivota Jana Tomance, který nehrál ani v prvním vzájemném duelu v Pardubicích, který Beksa ovládla zcela suverénním způsobem o 23 bodů!
Top-skóreři obou týmů:
Prostějov - R. Marko 11,1, J. Tomanec 10,6, D. Šteffel 10,6, L. Palyza 10,4, P. Slezák 10,2, B. Roseboro 9,8, P. Dokoupil 7,2...
Beksa - D. Pandula 14,1, K. Švrdlík 12,0, L. Sanders 11,3, J. Wall 9,9, D. Škranc 7,4, O. Kohout 7,2, V. Půlpán 7,1...
 

"V prvním vzájemném utkání jsme prostějovské hráče nepustili téměř k ničemu. Nepustili jsme je k otevřeným pozicím ani k útočnému doskoku a pro pondělní zápas bude zásadní, abychom se prezentovali podobným obranným výkonem," vzývá Dušan Bohunický precizní obrannou fázi.

Trenér Beksy zatím neví, které ze zdravotně indisponovaných mužů bude mít k dispozici. Stoprocentně mimo hru zůstanou zranění Lukáš Kotas s Josefem Potočkem, vážně ohrožen je start rozehrávače Levella Sanderse, jenž se zranil ve středečním vítězném duelu s Ústím n. L. Otazník visí i nad startem dvojice David Škranc-Tomáš Šoukal, kteří onemocněli a zůstávají mimo tréninkový proces, naopak po dvouzápasové absenci se vrací do sestavy stěžejní pivot Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti