17. 01. 2018

Do odvety s +28 body

Velmi nadějně rozehráli pardubičtí basketbalisté čtvrtfinálové dvojutkání Českého poháru s Kolínem. Do odvety v soupeřově hale si ponesou 28bodový polštář.

1. ZÁPAS ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU:

BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín 83:55
(28:13, 16:20, 21:20, 18:2)

Body: Kohout 19, Kent 14 (+5 as.), Pandula 13, Půlpán 12, Švrdlík 7, Martin 7, Potoček 5, Welsch 4 (+10 as.), Nečas 2 (+5 as.) - Machač 16, Skinner 10 (+5 as.), Pajovič 9, Dokoupil 6, Harčár 5, Číž 4, Bakič 3, Horák 2

Diváků: 662

Zápas se hrál ve vlnách, ale po celou dobu jsme to byli my, kdo byl nahoře - někdy více, jindy méně.

Hned první čtvrtinu jsme ovládli způsobem, který bavil diváky: rychle jsme se odpoutali do 15bodového trháku a určili ráz celému utkání. "Stoprocentně ano," pohotově odpověděl top-skórer zápasu Ondřej Kohout na dotaz, zda byl náš tým o to více motivován po pondělní pětibodové ligové porážce s Děčínem. A na palubovce to bylo vidět...

Prohrávali jsme jen v samotném úvodu (2:4). Poté jsme Geosanu velmi rychle ukázali záda, díky rychlé hře dopředu a přesné střelbě z dálky - Ondřej Kohout trefil za tři a čtvrt minuty 3 trojky (!) a potáhl naši počáteční šňůru 17:2, díky níž jsme už v první čtvrtině vedli dvouciferným rozdílem. Na startu druhé části hry jsme zapsali dalších 8 bodů v řadě a rázem jsme byli vpředu o 23 bodů!!! "My doma chceme hrát dobře a s velkým nasazením v každém zápase, a tuplem po nepovedeném utkání, jako bylo to s Děčínem. Chtěli jsme to odčinit," podotkl Ondřej Kohout.

Kolín nás přibrzdil změnou obrany, proti zóně jsme 3,5 minuty neskórovali a rozdíl ve skóre se po šňůře 0:9 smrskl na 14 bodů. "Chtěli jsme diktovat tempo hry. Víme, že jsme dobří v rychlém basketbalu, a to se nám od začátku zápasu dařilo. Nechtěli jsme hrát s Kolínem pochoďák, jenže oni nás zónou trošku zastavili a pak to byl přesně ten pochoďák, který jsme nechtěli," ohlédl se Kohy za méně vydařeným úsekem hry.

Vždy, když jsme to potřebovali - ve druhé i třetí čtvrtině - přišel s velkou střelou Dušan Pandula. V zápase proměnil 3 trojky, pokaždé v pasáži, kdy se soupeř nebezpečně přibližoval. Jako v polovině třetí čtvrtiny: David Machač, který mezi 21. a 26. minutou zapsal 12 ze svých 16 bodů (!!), velel povstání svého týmu a korekci průběžného stavu na 55:49, jenže Dušan Pandula se záhy trefil z dálky a nastartoval definitivní úprk.

Poslední čtvrtinu už jsme ovládli zcela jasně. Až do 9. minuty jsme Kolínu nepovolili ani bod a v celé čtvrtině pouhé 2! "Dobrou obranou a rychlým přechodem do útoku jsme se zase dostali do tempa a poslední čtvrtinu jsme kontrolovali až do konce," radoval se Ondřej Kohout z nakonec jednoznačného triumfu. "Celkově to pro nás byl povedený zápas." Vyhráno však ještě není, ke kýženému postupu do Hyundai Final-4 chybí poslední krok. "Víme, že Kolín má spoustu výborných, útočně laděných hráčů, takže kdybychom nešli do odvety maximálně koncentrovaně a oni se chytli, může z toho být tahanice o každý bod. My si uvědomujeme, že nic nebude vyhrané, dokud nezazní poslední klakson v Kolíně," nabádá Ondra k obezřetnosti i v kolínské odvetě, která se bude hrát 31. ledna.

Statistiky z utkání na webu České basketbalové federace.