Upravit stránku
17. 09. 2015

Do Německa


K pátému přípravnému utkání se pardubičtí basketbalisté vydají do Německa, kde v pátek 18. září od 19:30 nastoupí proti domácímu Mitteldeutscheru.

Tři výhry a jedna porážka.

Taková je prozatímní bilance Beksy v přípravných zápasech. "Náš basketbalový projev se zlepšuje," těší trenéra Dušana Bohunického progres v herním projevu. "V útočné fázi bych vyzvedl snahu o rychlý protiútok, jak po doskoku či zisku míče, tak po inkasovaném koši. Myslím si, že v tomto směru udělal náš tým velký posun. Dále bychom se měli zlepšovat v postupném útoku, v tom, abychom si vytvářeli dobré střelecké pozice díky dobře provedeným kombinacím."

Jak je kouč spokojen s defenzivní fází? "Na obranné polovině vnímám zlepšenou komunikaci. Komunikujeme o situacích, které nastávají na hřišti, a tím pádem se náš obranný projev zlepšuje." Pozitivní byl i sobotní neúspěšný duel v Nymburku. "Ukázal nám, v jaké rychlosti se hraje na vyšší úrovni. Tlak na naše hráče byl mnohem větší."

Právě v tom byl zásadní rozdíl oproti úvodním třem přípravným zápasům.

"V první řadě bych zmínil rychlost rozhodování. V prvních třech zápasech jsme měli dostatek času, abychom se na hřišti správně rozhodovali a volili správná řešení. Proti Nymburku jsme času měli mnohem méně."

Kvalitní týmy čekají Beksu i v dalších duelech. "Budu apelovat na to, abychom pokračovali v pozitivních věcech: v kvalitní obraně, v rychlém přechodu do útoku. Nesmíme ale zapomínat ani na hru v postupném útoku, kde bychom rádi dokázali co nejvíce vytěžit z kombinací, o které se chceme opírat v nejtěžších situacích," pokračoval Dušan Bohunický.

Mitteldeutscher BC Weissenfels, s nímž se pardubický tým utká v pátek, hraje německou Bundesligu."Je to velmi kvalitní tým z ligy, která patří mezi čtyři nejlepší soutěže v Evropě. Očekávám podobnou úroveň, jakou má Nymburk. Jsem nesmírně rád za možnost hrát takto kvalitní zápasy - už po zápase v Nymburku jsem pozoroval, že tým ještě přidal v tréninkovém procesu. Právě takováto utkání nás posouvají dál."

Pardubický kouč bude mít k dispozici 12 hráčů. Stále tedy scházejí podkošoví hráči Ondřej Kohout (stále trénuje individuálně) a Radek Nečas (technický vedoucí reprezentace ČR na vrcholícím mistrovství Evropy).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti