Upravit stránku
29. 09. 2016

Do Kolína. Udrží Beksa stoprocentní úspěšnost?


Na žhavou palubovku notně posíleného Kolína zamíří pardubičtí basketbalisté v dalším, již třetím pokračování základní části Kooperativa NBL.

3. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BC Geosan Kolín (0/2) vs. BK JIP Pardubice (2/0)
sobota 1. 10. v 17:45

Geosan oba své úvodní zápasy prohrál, ovšem dlužno podotknout, že v obou případech na palubovkách velice kvalitních soupeřů. Nejprve nezvládl koncovku prodloužení v Prostějově, kde slibně rozehraný duel ztratil přesnou trojkou domácího Palyzy o jediný koš 94:96, poté neuspěl v Nymburku 65:101.

Z dvojice nových zvučných posil, které přišly shodně z Ostravy, zatím zasáhl do hry pouze pivot Garret Kerr, jenž ve dvou odehraných zápasech nastřádal 14 bodů a 11 doskoků. Rozehrávač Adam Číž zůstává kvůli zranění mimo hru, a tak klub angažoval zkušeného srbského rozehrávače Bojana Maleševiče.

Komentář kouče Levella Sanderse

Do sezony jsme vstoupili výsledkově úspěšně, dvěma výhrami, ovšem jak ve Svitavách, tak s Prostějovem jsme v posledních čtvrtinách téměř přišli o 17, resp. 16bodové vedení. Co je třeba udělat lépe v podobných momentech, aby se soupeři nevraceli do hry?
"V minulém zápase hrál Prostějov zónovou obranu a my jsme útok do zóny nezvládli. To byl důvod - hůře jsme četli hru. Poslední dva dny jsme na trénincích pracovali na tom, abychom rychleji a lépe reagovali na to, když soupeř změní obranný systém. Očekáváme to i v sobotu, protože Kolín je týmem, který takto hraje: chvíli brání zónově, pak osobně, budou přebírat... zkrátka budou dělat všechno. Musíme dobře číst hru."

Kolín udržel kostru týmu a přivedl další výrazné posily, byť v úvodu sezony nehraje zraněný Adam Číž. V čem je největší síla Geosanu?
"V jejich útoku. Mají hodně útočný tým. Pro nás je dobré, že jsme hráli proti Svitavám a Prostějovu, které také mějí hodně hráčů, kteří umí střílet trojky. Kolín je týmem, který nehraje moc pod koš na klasického pivota, navíc je potřeba říci, že doma bývá o 50% lepší. Nesmíme ztrácet míče, abychom domácím nedávali možnost lehkých košů. Všechny střely musí být přes naši obranu."

Kteří hráči patří mezi klíčové muže Geosanu?

Bezpochyby rozehrávač Bojan Bakič - hned v prvním kole vysázel Prostějovu famózních 26 bodů, v Nymburku jich stihl 14. Na perimetru jsou i další zkušení hráči Štefan Ličartovský (po dvou zápasech průměr 8 bodů), Jimmie Hunt (4,5 bodu), či tříbodový střelec Michal Vocetka (11 bodů, trojky 6/10). Z podkošové sestavy dočasně vypadl zraněný Ladislav Horák, ovšem zbývající trojice má velkou kvalitu: veterán David Machač (11,5 bodu) a zahraniční duo Lee Skinner (16,5 bodu) - Garret Kerr (7 bodů).

Informace o utkání

Místo konání: hala SOU Spojů, Kolín

Internetový přenos na portále TVCOM.cz -> Kolín vs. Beksa

Statistiky online na webu ČBF -> www.cbf.cz

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti