Upravit stránku
16. 03. 2017

Do hlavního města


Do druhé poloviny nadstavbové části NBL vstoupí pardubičtí basketbalisté v Praze. Podruhé v deseti dnech vyzvou USK Praha, jemuž patří v aktuální tabulce dělené 4. místo.

6. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

USK Praha (14/13) vs. BK JIP Pardubice (22/5)
sobota 18. 3. v 17:30

Pouze pět porážek musela Beksa skousnout v dosavadním průběhu NBL - jedna z nich přišla ve druhé polovině ledna v hlavním městě. Zaktivuje už tato skutečnost sama o sobě koncentraci hráčů do maxima? "Určitě ano," souhlasně přikývl trenér Tomáš Bartošek. "Nikdo nebude chtít zopakovat předchozí porážku v Praze, uděláme maximum pro vítězství."

Oba domácí duely jsme zvládli na jedničku, v minulém týdnu jsme dokonce USK deklasovali rozdílem 32 bodů!

Pražané však tentokrát budou hrát s vlastními fanoušky v zádech. "Folimanka je hodně domácí prostředí," řekl dále Bartošek, "ale na to se rozhodně nebudeme chtít vymlouvat. Naopak, budeme chtít navázat na nedávný zápas z naší palubovky."

Tomu jsme jednoznačně vládli.

Díky čemu? "Hodně jsme se na toto utkání soustředili. USK Praha je tým, který často využívá způsob hry nájezd-výhoz, nájezd-výhoz, na což jsme se dobře připravili a nepropadali jsme v těchto situacích. Díky tomu hráči USK často museli zakončovat přes nás, což jim dělalo problémy. Když se jim tento způsob hry zastaví, jejich útočná produkce klesá."

Faktem je, že drtivá porážka v Pardubicích svěřence trenéra Aliloviče nijak zvlášť nepoznamenala - hned o tři dny později měli ve své hale "na lopatě" Nymburk! Už z toho lze odvodit, že Beksu vyzve mnohem odhodlanější protivník. "Rozhodně budou sebevědomější do útoku," předpokládá Bartošek.

"U nás přešli spoustu pozic, v některých situacích se ani nepodívali na koš. Myslíme si, že to teď nebude, že budou chtít více atakovat koš ať střelou, nebo nájezdem. Budou hrát v domácí hale, tak logicky budou mít větší střelecké sebevědomí."

Ve zmíněném předchozím střetnutí USK prohrál s Nymburkem desetibodovým rozdílem, byť po třech čtvrtinách byl vpředu o sedm bodů. Poslední část hry však ztratil poměrem 10:27 a celý zápas 71:81 (nejvíce bodů: Mich. Mareš 18, Šafarčík 14, Bohačík 12...). Beksa je odhodlaná udělat maximum, aby získala vítězství číslo 23. "Nemá cenu se schovávat za nějaké fráze, jsme si vědomi toho, že jsme favoritem. Do utkání půjdeme s respektem k soupeři, jako vždy, ale zároveň víme o vlastních kvalitách."

Cesta k vítězství vede přes kvalitní defenzivní výkon, podobně jako v nedávném duelu ve Sportovní hale Dašická. "Musíme se plně soustředit na naše pravidla v obraně i v útoku. A zmínil bych ještě jednu věc: USK se prezentuje velkou bojovností a na náš bude, abychom domácím hráčům nedovolili útočné doskoky a získání tzv. neutrálních míčů," doplnil Tomáš Bartošek.

Statistiky hráčů USK Praha v letošním ročníku Kooperativa NBL naleznete zde.

Utkání můžete sledovat živě na portálu TVCOM.cz zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti