Upravit stránku
20. 01. 2017

Do hlavního města


Sovy z Folimanky, tažené Jaromírem Bohačíkem, aktuálním top-skórerem celé NBL, budou dalším soupeřem Beksy ve finišující základní části nejvyšší soutěže.

20. KOLO KOOPERATIVA NBL:

USK Praha (9/10) vs. BK JIP Pardubice (16/3)
sobota 21. 1. v 17:30

Jen čtyři muži pokořili v dosavadním průběhu Kooperativa NBL hranici 300 nastřílených bodů. Dva z nich se proti sobě postaví v sobotu večer na Folimance: domácí Jaromír Bohačík (301 v 16 zápasech, průměr 18,8 bodu) a náš Dominez Burnett (337 v 19 zápasech, průměr 17,7 bodu).

I tenhle souboj bude jedním z taháků zítřejšího utkání.

"Jaromír Bohačík je lídr USK. Všestranný hráč, který umí vystřelit z dálky, ale i najíždět do koše," chválí pardubický trenér Tomáš Bartošek tahouna Pražanů. A zmiňuje ještě jednu zajímavou věc: "Získává na sebe hodně faulů. Z celé NBL je nejčastějším střelcem trestných hodů." Statistika dává Bartoškovi za pravdu. V žebříčku získaných faulů je Bohačík naprosto suverénně na 1. místě s průměrem 6,4, přitom druzí Bakič a Painter jsou za ním s hodně velkým odstupem (4,7).

Na čáře trestného hodu stál již 86krát, a protože je výtečným střelcem (nejen) šestek (úspěšnost 85%), plnou čtvrtinu svých bodů zaznamenal právě z trestných hodů. "Naše obrana si na něj musí dát velký pozor. Zvláště v posledních zápasech má skvělou střeleckou formu," připomněl Bartošek dva Bohačíkovy třicetibodové duely: Opavě nasázel 33 bodů a Prostějovu o jediný méně (!!!), přičemž v obou zmíněných zápasech střílel shodně 14 šestek a v obou navíc doskočil po 11ti míčích!!

"Tým USK však není jen o Bohačíkovi," zdůraznil Tomáš Bartošek a zmínil další osové hráče Pražanů. "Pod košem je výborný atlet Alexander Madsen (průměr 12,1 bodu), poslední zápas vyšel velmi dobře Pavlovi Gruntovi, na křídle je nebezpečný Michal Mareš (průměr 11,9 bodu)."

Co je charakteristické pro způsob hry USK?

"I v letošní sezoně se hodně opírají o obranu, bojovnost, zarputilost," odpovídá Tomáš Bartošek. "Na útočné polovině mají svoji hru založenou na vnikání do vnitřního prostoru a vytváření střeleckých pozic na perimetru, také dobře řeší kombinace pick-and-roll."

S jakými představami půjde do zápasu Beksa?

"Folimanka není typicky střelecká hala. Většinou tam padá málo bodů, domácí na ní dokážou vyhrát i na 60 nastřílených bodů. Z naší strany bude jako vždy kladen důraz na agresivní obranu, na obranný doskok, aby domácí neměli druhé střely. Také se budeme snažit o co nejrychlejší přechod na útočnou polovinu hřiště."

Pardubičtí basketbalisté sice ve středu prohráli ve FIBA Europe Cupu dramatický duel s lídrem maďarské ligy Albou Fehérvár a přerušili svou čtyřzápasovou vítěznou šňůru, ovšem do Prahy pojedou s odhodláním začít novou. "V posledních zápasech jsme předváděli kvalitní basketbal a rádi bychom v tom pokračovali," doplnil Tomáš Bartošek.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti