Upravit stránku
29. 03. 2016

Do arény Válečníků


Už jen dvě kola zbývají do konce základní části Kooperativa NBL. V posledním venkovním utkání čeká pardubický tým náročná prověrka v aréně druhého Děčína.

43. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín (29/10) vs. BK JIP Pardubice (25/14)
středa 30. 3. v 18 hodin

Jedno mají oba soupeři společné: ve velmi nevhodnou dobu, nedlouho před začátkem play-off, se potýkají s větším množstvím zraněných hráčů. Děčínský trenér Pavel Budínský momentálně postrádá podkošové trio Jakub Houška-Jiří Jelínek-Robert Landa, pardubický kouč Levell Sanders nemá k dispozici již delší dobu rozehrávače Viktora Půlpána (o jeho případném startu se rozhodne před zápasem) s Josefem Příhonským a podkošové muže Ondřeje Kohouta s Tomášem Šoukalem.

"Děčín je v o trochu horší pozici než my, protože zranění jeho hráčů zasáhla jeden herní post," podotýká Tomáš Bartošek, trenér Beksy. Co tento fakt může znamenat pro nejbližší vzájemné utkání? "Hru Děčína to jistě výrazně ovlivní, protože se někteří hráči musejí posunout z perimetru na pozici 4 a budou využíváni jako malí pivoti," míní Bartošek. "V určitých momentech hry to pro ně může být výhoda, protože budou pohyblivější, naopak my musíme naplno využít naši výškovou a váhovou výhodu v blízkosti koše."

Rozdílná je naopak pozice obou týmů v průběžné tabulce.

Zatímco Válečníci již mají jistotu druhého místa, Beksa stále usiluje čtvrtou příčku.

O tom, z jaké pozice půjde do play-off, rozhodnou až závěrečná dvě kola, v nichž bude chtít uhájit náskok jednoho vítězství před pátou Opavou, v jejíž prospěch by při shodném počtu výher rozhodla lepší vzájemná bilance. "Děčínští mají jistotu druhého místa a kvůli větší marodce mohou jít do utkání s tím, že nemají co ztratit," řekl dále Tomáš Bartošek.

Bodovým lídrem našich hostitelů je rozehrávač Tomáš Vyoral, zapisující 13,7 bodu + 4,2 asistence. Nejproduktivnějším pivotem je absentující Jakub Houška (11,6 bodu), na perimetru jsou nebezpeční střelci Luboš Stria (trojky 38,5% - 67/174) a Tomáš Pomikálek, jejichž zápasový průměr činí 10,1 bodu. V poslední době, při zranění svých podkošových kolegů, dostává výraznější minutáž Nathan Carter, jenž přišel do Děčína na konci února. Dosud odehrál devět utkání s průměry 8,9 bodu + 2,9 doskoku, ovšem v předchozích dvou zápasech nasypal 19 bodů Ostravě a 18 bodů Ústí n. L.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti