Upravit stránku
28. 12. 2015

Do arény lídra


Svůj poslední zápas v kalendářním roce 2015 odehrají pardubičtí basketbalisté v aréně lídra Kooperativa NBL, který ztratil v dosavadním průběhu nejvyšší soutěže pouze dvě utkání.

21. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK ARMEX Děčín (17/2) vs. BK JIP Pardubice (12/7)
úterý 29. 12. v 17 hodin, ČT sport

Poslední duel před vánočními svátky Beksa zvládla, z Brna přivezla přesvědčivé vítězství 94:76. Trenérům už scházel rozehrávač Levell Sanders, jenž se zranil v předchozím utkání s Kolínem a mimo zápasovou sestavu zůstane delší čas, tedy i v Děčíně. Naopak pozitivní je lepšící se zdravotní stav kapitána Lukáše Kotase, který byl mimo hru od 18. listopadu - po vánočních svátcích začal trénovat a existuje naděje, že na půdě Válečníků naskočí do hry. Připraven už bude i uzdravený Tomáš Šoukal.
 
Děčín, finalista předchozího ročníku, potvrzuje svou sílu i v probíhající sezoně. Zatím prohrál pouze dvakrát, hned v 1. kole v Kolíně o jediný bod a dva týdny před Vánoci doma s Opavou 79:86 po prodloužení. "Děčínský tým si udržuje konstantní vysokou výkonnost," zmínil důležitý faktor pardubický kouč Dušan Bohunický.
 
"Samozřejmě, odehráli několik zápasů, které vyhráli rozdílem jednoho či dvou bodů, v některých utkáních i díky střelám v poslední sekundě, takže měli i štěstí. Na druhou stranu, štěstí se přiklání k týmu, který mu jde naproti," pokračoval trenér Beksy.
Za průměrně odehraných 28 minut zapisuje 13,6 bodu + 4,5 doskoku + 4,4 asistence a jeho koeficient užitečnosti aktuálně činí 17,1! Nezříká se odpovědnosti v klíčových pasážích utkání, ba naopak, rád na sebe bere rozhodující střely.
 
Top-skóreři obou týmů:
Děčín - T. Vyoral 13,6, J. Houška 11,6, L. Stria 10,8, T. Pomikálek 10,4, O. Šiška 8,4, P. Bosák 8,1, J. Jelínek 7,8...
Beksa - D. Pandula 13,8, K. Švrdlík 13,1, L. Sanders 10,9, J. Wall 10,2, O. Kohout 7,7, V. Půlpán 7,4, D. Škranc 6,9...
 
Děčín se však drží na 1. místě zejména díky týmovému projevu širokého hráčského kádru a již tradičně výtečné defenzivní činnosti, vždyť v průměru inkasuje jen necelých 66 bodů na zápas!! Co z toho plyne pro Beksu? "My jsme se v předchozím období potýkali s nevyrovnanými výkony: jeden zápas jsme vyhráli, v dalším jsme se trápili na útočné polovině hřiště. Naší snahou pochopitelně nyní bude navázat na úspěšnější zápasy, v útočné fázi si vypracovávat dobré střelecké pozice a stabilizovat naše výkony," uvedl Dušan Bohunický.

Nejbližší domácí zápasy:

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti